Kdo umí, ten umí. Bez ohledu na to, jakou technologii k tomu používá.

Taky máte počítač zahlcený miliony selfíček ve stejné poloze, tisíci identických fotek z dovolených, ale ve výsledku je použitelná jenom hrstka? Ať se člověk snaží, jak chce, když propadne fotící mánii, je často použitelná tak jedna setina a zbytek ani nestojí za zmínku. A pak nahlédnete do portfolia některého ze známých fotografů a nestačíte se divit. Jak to jenom dělají?

To by chtěl vědět každý. Zvláště když vznikají takhle dech beroucí fotky jen „obyčejným“ iPhonem. Kolem focení totiž vznikla rouška tajemství a většina lidí se domnívá, že klíč k jejímu odemčení se skrývá za špičkovými a hlavně drahými zrcadlovkami a objektivy. Ve skutečnosti ale tohle povolání skrývá mnohem více. Důležitější než se ohánět několika stovky tisíci v ruce a produkovat miliony snímků je mít léta praxe a zkušeností. Každý má k svému umu jinou cestu.

vystrizek-1

Zkrátka, žít v době před sty léty, vyfotit unikátní fotku by asi nebyl takový problém. Každý byl začínajícím amatérem a všechno bylo poprvé. Ale v dnešní době, kdy už je vyfocené snad úplně všechno, je přijít s něčím novým opravdu těžké. Přesto vznikají fotografie, které v nás zanechávají určitý pocit, dojímají nás, pobuřují. A lze je vyfotit i mobilem schovaným v kapse. Tak se s námi podívejte, na to nejlepší, co mobilové galerie v roce 2016 nabízejí.

vystrizek-2vystrizek-3

vystrizek-4

vystrizek-5

vystrizek-6

 

vystrizek-7

vystrizek-8

vystrizek-9

vystrizek-10

 

Zdroj: 9gag