Naši východní slovenští sousedé se budou v zahraničí prezentovat jako země dobrých nápadů. Nový slogan doplní také nové logo.

Nová slovenská značka „Good idea Slovakia“ má podle ministra zahraničí Miroslava Lajčáka pomoci státu zviditelnit se v cizině. Při představení nové značky Lajčák také uvedl, že nový prvek sjednotí a zároveň nahradí různé slogany, které Slovensko v souvislosti s propagací používalo v minulosti.

Jsme malá země a neoplýváme nerostným bohatstvím, proto musíme prodávat myšlenky. Jestli je něco, na co můžeme být skutečně hrdí, je to síla idejí. Proto představme světu Slovensko, ve kterém se nápady rodí, ale i mění ve skutečnost. Představme zemi dobrých nápadů,“ zní ze spotu k novému sloganu na propagaci Slovenska. S novými nápady podle autorů přišli například slovenský vynálezce létajícího auta, dále antivirová společnost či firma zaměřená na vývoj navigačních aplikací.

slovakia-982302_1280

V minulosti Slovensko ve své prezentaci vyzdvihovalo přírodu, bohaté lidové tradice a folklór nebo polohu státu v srdci Evropy. V novém propagačním videu Slovensko zdůrazňuje moderní příběh a vývoj, dříve Slováci v rámci propagace používali například také heslo „malá velká země“.

Věřím, že je to začátek příběhu, který pomůže zlepšit viditelnost naší země v zahraničí a posílit naši image,“ řekl novinářům Lajčák. Dodal, že projekt tvorby nové značky země trval téměř sedm let. Kromě odborníků komise podle něj zohlednila názory obyvatel země, že Slovensko charakterizují označení různorodost, vynalézavost, vitalita a autentičnost.

bratislava-1324684_1920

tatry-998932_1920

Kromě nového loga Slovenska, které čas od času bývá v zahraničí omylem zaměňováno se Slovinskem, začnou slovenská ministerstva a další státní orgány po vzoru Británie či Německa používat označení, která budou vytvořena na stejném základu a budou obsahovat státní znak a trikoloru v národních barvách.

Zakázku v hodnotě 80 tisíc eur (2,16 milionu korun) na vytvoření nové značky země získala bratislavská agentura Creative Department.

Zdroj: ČTK

Foto: Pixabay