Není žádným tajemstvím, že spousta žen touží po spontánním muži, který je dokáže ohromit neplánovaným výletem, překvapivým dárkem nebo vymýšlením skvělých plánů takřka za chodu. Také není tajemství, že většina mužů obvykle spontánních není nebo se bojí své partnerky překvapovat.

Mnoho mužů také nerado zařazuje spontaneitu do svých dobře naplánovaných časových rozvrhů. Stereotypní a pohodlný život plný jistot však nikdy nepřinese příjemné překvapení, které může vyplynout právě z neplánované improvizace.

Na začátku vztahu je jednoduché vysekávat jedno spontánní gesto za druhým jako důkaz romantické lásky, které navíc vede k získání plusových bodů u partnerky. Důležité však je zapamatovat si, že nedostatek spontaneity v pozdějším a dlouhodobém vztahu může být pověstným hřebíčkem do rakve stereotypu.

Dříve či později upadne do rutinního opakování každý pár, jakmile navíc zapadnete do zajetých kolejí, snadno se začnete nudit. Vzrušující společné aktivity začnou být mechanickou a nezáživnou záležitostí. Není nic horšího, než když se ve společnosti svého partnera dlouhodobě nudíte.

write-593333_1920

Plánujte, ale tajně

Pokud už ze své podstaty nejste dobrodruhy, může být zpočátku poněkud těžké vybočovat ze zajetých kolejí. Pokud vás ale děsí představa, že byste měli bookovat víkendový výlet s větším než dvouměsíčním předstihem, pravděpodobně vám nebude dělat problém si vmžiku zabalit věci a vyrazit na bláznivý výlet za dobrodružstvím.

Proto realizací i poněkud šílenějšího nápadu můžete udělat na svou polovičku větší dojem než milým korektním chováním, které obvykle ovládáte. Vaše partnerka dozajista nikdy nezapomene na víkend, kdy jste ji v pátek odpoledne vyzvedli v práci a neplánovaně s ní vyrazili na víkend daleko od běžných starostí a povinností.

Strategická spontánnost

Pojem strategické spontánnosti zahrnuje pečlivé naplánování nějaké události (například večeře v restauraci, nápad na neotřelé rande, víkendový výlet, atd.), které je ale prezentováno jako okamžitý nápad na vzrušující improvizovanou aktivitu. Používá se právě v případech, kdy vás naprosto děsí fakt, že byste akci takového rozsahu skutečně vymysleli „na koleni.“
hot-air-balloon-1100841_1280

Malý podvod pro dobrou věc

Můžete si tak naplánovat celou řadu schůzek, výletů a aktivit na několik měsíců dopředu, ale s tím, že se své drahé polovičce se svými plány nesvěříte. V daný okamžik pak můžete jen efektně a nahodile lovit z rukávu jeden skvělý a promyšlený nápad za druhým a bavit se ohromením vaší partnerky. Je to sice trochu podvod, ale v tomto případě jde o dobrou věc.

Takže pokud například víte o zajímavém podniku, po němž vaše drahá pokukuje, neváhejte a zabookujte si dopředu rezervaci pro večer ve dvou. Nevadí, že si místo zaberete na měsíc dopředu, navíc se na to budete moci připravit s dostatečným předstihem a doladíte případné detaily, a navíc se můžete těšit na to, až své drahé polovičce nadnesete svůj „spontánní“ nápad. Máte přítelkyni, která zbožňuje divadelní kulturu? Většinu mužů k smrti děsí představa zhlédnutí baletního představení v divadle. Nicméně s lístky v předstihu můžete mít třeba dva měsíce na psychickou přípravu na to, co vás v zájmu dobra pro váš vztah čeká.

Jistěže existují i lidé, kteří mají dostatek času i financí pro opravdu bláznivá rozhodnutí a gesta, která mohou realizovat libovolně během celého roku, většina se ale spokojí s občasným naplánovaným povyražením, které je jako nahodilé jen prezentováno. Samozřejmě, vždycky jdete do rizika, že vám ten druhý řekne, že na váš úžasně spontánní program nemá náladu, a proto se soustřeďte na ověřené aktivity, u nichž si můžete být jisti tím, že je váš protějšek miluje.

seagull-1016925_1920

Tipy pro strategicky plánované aktivity

 • Návštěva vinárny
 • Hodina sebeobrany
 • Večeře v podobě degustačního menu
 • Polední minipiknik uprostřed pracovního dne
 • Jazzový nebo bluesový klub
 • Galerie umění
 • Jízda na koni
 • Let helikoptérou nad městem
 • Výšlap na romantické místo nebo za východem slunce
 • Návštěva sushi baru
 • Párová masáž
 • Lekce vaření
 • Workshop improvizace

Zdroj: Primermagazine.com

Foto: Pixabay.com