Že ženy nemají koule na to dobýt svět a dosáhnout vrcholných pozicí? Kate McWilliams vám ukáže!

38c5c3b200000578-3806882-image-a-2_1474837828652

Pouhých deset let poté, co Kate poprvé jako teenager usedla do kokpitu letadla a stala se začínající kadetkou, konečně dokázala nemožné. V šestadvaceti letech je nejmladším komerčním pilotem na světě. Vycházející hvězdu EasyJet aerolinek totiž nedávno povýšili z prvního důstojníka na pilota. Pozice, kterou většinou získávají mnohem starší a zkušenější piloti, dosáhla v opravdu rekordním čase. A hlavně věku.

„Osobně si nemyslím, že by na mém věku nějak záleželo. Prošla jsem stejným tréninkem a kurzem velení, jako kterýkoliv jiný pilot. Téměř každodenně teď ale dostávám od posádky i pasažérů obdivné otázky, kolik je mi let. Když řeknu, že 26, jsou překvapení a fascinovaní mým úspěchem v tak raných letech,“ svěřila Kate deníku Daily Mail.

pilot-5

Možná vám to nepřijde, ale jedná se o poměrně velký zdar. Už jste někdy ve filmu viděli nějakou pilotku? Ženy mají v letadlech místo hlavně jako svůdné letušky. Pouze 5 % z nich se během minulého roku probojovalo až k řízení. Společnost EasyJet ale takové zpestření vítá a do dvou let by jejich počty chtěla zdvojnásobit.

Kate díky takovému postavení žen ani nikdy nedoufala, že by pozice pilota mohla někdy dosáhnout. Přesto, rozhodnuta uspět, hodila v patnácti letech všechny předsudky a statistiky za hlavu a šla za svým snem. Tehdy poprvé usedla do letadla a o rok později už zvládla i svůj první let. Další postup v kariéře následoval v 21 letech, tři roky poté, co nastoupila v Southamptonu do tréninkového programu, ji přijali do týmu EyseJetu. Rodačka z Carlise od té doby pracuje na letišti v Gatwick.

pilot-3

„Letiště má poměrně vytíženou síť, takže mám opravdu pestré výlety. Žádné místo nenavštívím v měsíci dvakrát,“ láká Kate ostatní ženy na podobnou práci. Minulý týden si Kate zaletěla třeba na Maltu. Společně s devatenáctiletým Lukem Elsworthem, který se dříve v tomto roce stal nejmladším pilotem mezi muži.

38c5c50d00000578-3806882-image-m-7_1474838859493

 

Zdroj: Daily Mail

Foto: Daily Mail, Pexels