Japonské město ohlásilo, že postaví unikátní „spamusement“ park zahrnující horskou dráhu, v jejichž vozících zažijete adrenalin i lázeňské uvolnění.

Starosta města Beppu, které je známo svými horkými prameny, zavěsil na sociální sítě velkou výzvu: pokud jeho YouTube video dosáhne milionu zhlédnutí, nechá postavit „spamusement park“. O týden později už bylo rozhodnuto. Video viděly téměř dva miliony lidí, a tak s jistotou můžeme říci, že atrakce bude. Jen zatím není jisté kdy.

Obsahovat bude například vířivky, do kterých se budete moct namočit, zatímco jen v ručnících poletíte střemhlav dolů na horské dráze. Starosta Yasuhiro Nagano už oznámil, že ke stavbě dojde. Momentálně se ale soustředí na promýšlení všech atrakcí, které by park mohl nabídnout.

Lázeňský zábavní park vypustila radnice na internet krátce poté, co jeden hotel začal nabízet spánek pod vodou. Je tedy možné, že se Beppu snaží vzdorovat konkurenci a vybudovat si vlastní základnu turistů. Kdo ale s takto ojedinělým nápadem přišel není jasné. V zemi bizarních vynálezů a zálib to však už snad nikoho, na rozdíl od nás, nepřekvapí.

Takže, stačí si počkat pár let a na svůj must visit list můžete připsat novou položku! Místo dvou zdlouhavých výletů zažijete jeden, a to pořádně exotický. V dnešní uspěchané době ideální.

horska-draha