Lesk a punc jedinečnosti hollywoodského oscarového večera podpoří letos organizátoři také tím, že návštěvníkům naservírují k jídlu mimo jiné i zlato.

Šéfkuchař celebrit Wolfgang Puck bude letos na party po nedělním udílení populárních filmových cen znovu servírovat na pět tisíc miniaturních čokoládových Oscarů, kteří budou pokrytu 24karátovým zlatem. Ti, kteří si domů neodnesou pravé oscarové sošky, budou tedy moct ukojit své zklamání alespoň na čokoládových minikopiích.

Slavnostní menu na události nesoucí název Governors Ball se bude pyšnit 500 humry, přibližně 40 kamčatskými kraby a 35 divokými lososy. Pro hosty dávající přednost masu před plody moře bude připraveno na 2000 miniburgerů. Jako sladká tečka budou servírovány minidonuty, kterých cukráři vyrobí také několik tisíc.

sweets-865095_1920

Mezi tradičně neojoblíbenější položky oscarové tabule se rozhodně řadí Puckův kuřecí koláč, macesy ve tvaru Oscara s uzeným lososem navrchu a pečené brambory s kaviárem.

Lidé přijdou rovnou z ceremoniálu a každý je hladový,“ tvrdí Puck. Za ta léta, co vaří pro pooscarovou party, se prý nesetkal s tím, že by nějaká hvězda měla zvláštní požadavky. „Já jim neříkám, jak mají točit, a ony mi zase neříkají, jak mám vařit,“ uvedl šestašedesátiletý rodák z Rakouska.

O 1500 hostů se bude starat 900 členů personálu. Otevřeno bude 2400 lahví šampaňského Piper-Heidsieck a 2700 lahví kalifornského vína z vinařství Sterling Vineyard. Kdo raději koktej, může si dát drink s názvem Golden Goose Fizz, pro který je připraveno 120 lahví skotské whisky.

burger-731298_1920

Hosté to z Dolby Theater, kde se ceremoniál koná, nebudou mít daleko, sál pro Governors Ball je hned vedle. Jeho zdi budou letos vyzdobeny černobílými kresbami hollywoodských legend i oscarových kandidátů 88. ročníku.

Květinová výzdoba bude prý jednoduchá a klasická. Hlavní dekoratér Mark Held použije jen bílé květiny, a to kaly, gardénie, orchideje a pryskyřníky, celkem na 10 tisíc květin z Kalifornie, Jižní Ameriky, Nizozemska a Japonska.

Začalo to před 26 lety jedním stolem v (restauraci) Spago. A podívejte se, kde jsme teď,“ řekla producentka akce Cheryl Cecchettoová.

Zdroj: ČTK