Jste ve vztazích nespoutaný chlapec nebo spíše vyzrálý muž? Jak se chováte ke svým partnerkám? A na koho letí ženy víc?

Vztah s chlapcem a vztah s mužem se v mnoha ohledech značně liší. Zatímco mladí chlapci touží po dobrodružstvích, experimentech a mnohem více se poddávají svým pocitům, muži mají svůj život uspořádaný, vědí, co chtějí a nebojí se za tím jít. A i tím k sobě přitahují ženy.

Obojí je fajn, nedá se říct, že by jedno z toho bylo lepší. Akorát že randit s třicetiletým chlapcem může některé ženy tak trochu odradit. Jste ve vztahu spíše chlapec nebo muž? Zjistěte to.

1. Životní vize

Chlapec zpravidla žádné velké životní vize nemá. Primárně se chce bavit a užívat si přítomných okamžiků. Příliš neřeší, co bude dál, což mu v určitých ohledech může být k dobru. Ne ale v případě, že jeho partnerka má své hodnoty srovnané a nachází se „jinde“. Pak spolu mohou mít problém žít.

11

Oproti chlapci má muž jasno v tom, co chce, čeho by chtěl v životě dosáhnout a co očekává od ženy po svém boku. Co se týče přístupu k životním vizím, je tedy chlapec spíše pasivní, zatímco muž vykazuje znaky asertivity.

2. Kritéria pro výběr partnerky

Muž si svou partnerku vybírá mimo jiné také podle inteligence, zkušeností a dalších pragmatických věcí. Zpravidla vedle sebe chce mít ženu, která jej bude umět podpořit a bude mu milující oporou. Chlapcova kritéria pro výběr partnerky nejsou tak přesně stanovená. Nejdůležitější je pro něj přitažlivost a případné vyhlídky na vášnivý vztah.

12

3. Iniciativa

Iniciativě se, jak známo, meze nekladou. Zatímco muž se tímto pravidlem řídí a k dosažení svého cíle dokáže použít nejrůznější prostředky, chlapec se zpravidla k prvnímu kroku neodhodlá. A pokud ano, velice rychle se v případě prvotního neúspěchu vzdává.

4. Vyjádření názoru

Chlapec se ve vztahu konfrontacím spíše vyhýbá. Nerad říká svůj názor a nerad se dohaduje a baví o citech. Muž naopak umí dát najevo, co si myslí a co potřebuje. Nebojí se konfrontace, protože ví, že jej i přes nepříjemnosti posune dál.

14

5. Zábava

Chlapec míří za zábavou pravidelně. Celý jeho život je pro něj zábava a páteční a sobotní večery jsou takřka synonymem pro zábavu s kamarády na baru. Muž si umí zábavy také užít, ale nezapomíná na své životní vize a věnuje mimo zábavné chvíle čas také budování kariéry.

6. Strach z odmítnutí

Ten mají oba, chlapec i muž. Ale liší se způsobem, jakým se s ním vypořádají. Muž dokáže unést riziko odmítnutí a proto jde i do riskantních situací, aby oslovil ženu, která se mu líbí. Chlapec se mnohdy k oslovení ani neodhodlá, protože má strach z pošramocení svého ega a sebevědomí, s nímž se zatím neumí srovnat.

13

7. Dodržení slibů

Pro chlapce jsou sliby slova, pro muže závazek. A tak chlapec mnohdy své sliby vyřkává jen tak, aniž by mu záleželo na jejich naplnění. Pro muže jsou ale jeho slova závazkem, který se snaží naplnit. Dává tedy důraz na to, aby svých slibů dostál.

Foto: Unsplash/Alice Donovan Rouse, William Stitt, Shamim Nakhai, Tyler Mullins