Nikdo není natolik dokonalý a systematický, aby nikdy na nic nezapomněl. Někteří lidé se sice blíží takovéto dokonalosti, ale i jim se tu a tam stane, že se vloudí malá chybička a na něco pozapomenou. Existuje více možností, jak eliminovat zapomínání, pojďme se dnes podívat na výhody a nevýhody papírového diáře.

Čím více starostí a povinností máme, tím více jich zapomínáme. Zubař, kadeřník, oslava narozenin tetičky z pátého kolene, na kterou jste pozvaní, důležitá pracovní událost a podobně. Při dnešní hektické době není až tak složité některou z nadcházejících událostí vypustit jen proto, že jsme na ni zapomněli. V některých případech je taková absence omluvitelná, v jiných si doslova koledujeme v lepším případě o faux pas, v tom horším o průšvih.

day-planner-828611_1920

Designový diář pro každého

Lépe si zorganizovat čas nám pomůže třeba právě papírový diář. Na přelomu roku si můžeme vybírat z nepřeberného množství různých typů i designů, prakticky každý si mezi hromadami diářů najde ten svůj pravý. Můžete si najít jak infantilní kousek s dětskými obrázky, tak také seriózně vypadající pracovní diář.

Výhodou malého diáře je, že jej můžete mít neustále po ruce, navíc vše, co si do něj zapíšete, můžete kdykoliv zkontrolovat a můžete tak okamžitě regulovat a organizovat svůj týdenní plán. Listy diáře snesou opravdu hodně poznámek, navíc to, že máte svůj vlastní diář ještě pořád poukazuje na vaši systematičnost a pořádkumilovnost, což je asi hlavní výhoda diáře oproti chytrému telefonu. Prostě vypadá profesionálněji, když si své zakázky a pracovní záležitosti značíte na papír.

Diáře nejsou jenom pro holky

Většina lidí si pod pojmem diář vybaví malý sladký růžový deníček, do kterého si mladé slečny zaznamenávají menstruační cyklus a domácí úkoly. Nikdo ale neříká, že všechny diáře vypadají jenom takhle. Velký diář zajistí svému majiteli komplexní přehled o jeho programu z hodiny na hodinu. A nikdy se vám nevybije.

female-865110_1920

Nehledě na to, že pokud před případným klientem rozložíte svůj událostmi přeplněný diář, bude mu ihned jasné, že o zájem dalších klientů a společenský život nemáte nouzi. Jen těžko budete své okolí ohromovat máváním chytrého telefonu.

Dá se papírový diář zálohovat?

Vedení papírového diáře ale bohužel není pro všechny. Papír má totiž jednu obrovskou nevýhodu: nedá se efektivně zálohovat. A tak když ztratíte svůj papírový diář s cennými daty, ztratíte jej pravděpodobně nadobro a na internetu budete těžko všechny své položky vyhledávat. A kopírovat své denní záznamy – denně? To už samo o sobě zní poněkud absurdně.

Oproti tomu mají online prostředky značnou výhodu, protože například skrze Google můžete zálohovat veškeré informace, které si uložíte do své online-diářové-alternativy. Ztráta telefonu tak bude sice hodně nepříjemná, ale díky možnosti zálohování kontaktů aspoň nepřijdete o cenné informace a telefonní čísla.

mockup-847643_1920

Papírový diář vám sice nezazvoní, aby vám připomenul, že zítra ráno máte na sedmou vstát a jít k zubaři, nabídne vám ale pestrou škálu jiných výhod. Já osobně se k vedení papírového diáře přikláním. I když je to vedle telefonu, dokladů, peněženky a klíčů další věc, kterou nesmím ztratit.

Jak to máte s diáři a daty vy?

Foto: Pixabay