Déšť, šedo, mlhavo, zima a stále kratší a kratší dny jednomu na náladě nepřidají. Jak s partnerkou vydržet nepříjemné období?

Krásné a horké léto se v nehostinný a velmi chladný podzim přehouplo takřka ze dne na den. Dalo by se možná dokonce říct, že se roční období rozhodla jedno vynechat, podzim si vzal volno a nám po zářijových třicítkách nastoupila rovnou zima. Prudká změna počasí má na svědomí také prudkou změnu nálad. Mnoho párů tak začíná řešit potíže, které způsobuje podráždění partnerů. Jak se s tím vypořádat? A jak se na podzim nerozejít?

1. Dejte si prostor

Je jasné, že léto nás nabíjí energií a pozitivními podněty, které na podzim trochu chybí. Méně sluníčka způsobuje méně radostných pocitů. A tak místo toho, abyste seděli doma a hádali se, snažte se dát si volnost. Zabavte se třeba každý sám. Jděte sportovat, plavat nebo ji pošlete na kávu s kamarádkami a sám si zajděte na pivo. Atmosféra se uvolní a budete si mít o čem povídat.

annie-spratt

2. Připravte si příjemné zážitky

Není třeba se striktně stranit partnera. Ale dopřejte si v podzimních dlouhých večerech dostatek příjemných podnětů. Zajděte si na společnou masáž nebo si udělejte romantický večer u vína a zajímavého filmu. A snažte se na podzimu najít také něco příjemného.

3. Vyrazte ven

Cokoliv je totiž lepší než sedět doma a užírat se podzimní bezútěšností. Nebojte se třeba vrátit do dětství a zkuste vyběhnout na louku pouštět draka. Nostalgie z dětství vás nadchne a posílí pouto mezi vámi. Nebo se třeba vydejte do lesa. Víte, jak moc krásně může být v tichém lese, který je navíc probarvený pestrobarevným listím? Jedinečná mystika podzimního lesa se vám postará o jedinečný zážitek.

21

Stejně tak můžete vyrazit na výstavu nebo jinou zajímavou akci, na kterou byste se v létě nevypravili, protože by vám bylo líto strávit slunečný a horký den někde v budově. Co třeba nějaký koncert?

4. Neodmlouvejte jí

Protože za prvé víte, že má vždycky pravdu. A za druhé vězte, že pokud je vaše přítelkyně protivná, může mít asi tisíc důvodů, které ji k tomu vedou. A pochmurný podzim to dokáže ještě pěkně znásobit. Pokud se ježí už při vašich vlídných slovech, nepokoušejte se ani argumentovat a raději vykliďte pole pro ryze její sebelítostivý večer.

24

5. Pracujte na svém vztahu

Snadno se to řekne, tíž udělá. Nicméně je skutečně třeba, abyste se o zachování harmonického vztahu snažili v podzimním období oba ještě o něco víc než jindy. Protože rozejít se bez rozmýšlení dokáže téměř každý, ale překonávat problémy a nacházet k sobě cestu je záslužnější a složitější. A každopádně se to vyplatí. Proto nerezignujte na špatnou náladu a špatné počasí a vyrazte někam za rozptýlením! Ať už každý sám nebo společně.

23

Foto: Unsplash/Everton Vila, Joao Silas, Pablo Basagoiti