Každého z nás to dřív nebo později potká. A zamilovanost je vlastně jedním z nekrásnějších období vztahu. Schválně, čím se projevuje?

Ne nadarmo se říká, že láska opíjí. Je to pravda pravdoucí a platí nejvíce asi rovnou v prvním stadiu, kdy se vám samou zamilovaností chce létat. A pokud si nejste jistí, jestli to, co cítíte, je opravdu zamilovanost, přečtěte si následující body a budete mít jasno.

1. Zapomněli jste na svou ex

Rozchod zacloumá s každým. Ať už je v dobrém nebo ve zlém, i s plynoucím časem máme tendenci si tu a tam lítostivě připomenout sladké momenty našeho předchozího rozpadlého vztahu. Svou expolovičku vidíte takřka všude. V parku, kde jste se procházeli, v restauraci, kam jste chodili na večeře, na místech, kde jste se potkávali…

A s novou láskou a zamilovaností tyhle nostalgické vzpomínky vymizí jako mávnutí kouzelného proutku. Možná je to zčásti proto, že svůj nový objev nemáte v úmyslu vodit do restaurace spjaté s předchozí partnerkou, ale faktem zůstává, že i procházka parkem se najednou obejde bez představy a vzpomínky na vaši ex.

2. Nemůžete na ni přestat myslet

Tedy na tu novou, ne na tu ex. Ať děláte, co děláte, v myšlenkách se stejně pořád dokola vracíte k tomu, jaké by to asi bylo, kdyby byla zrovna s vámi, jak by se zachovala ve vaší situaci nebo si prostě jen vybavujete její krásný úsměv, sametově hebké vlasy, příjemný zvonivý smích a neodolatelnou vůni, která vás vynáší do ráje.girl-1312946_1920

3. Zajímáte se o ni

A to je jeden ze zásadních rozdílů mezi láskou a románkem na jednu noc. Protože dívka, s níž jste strávili jen jednu divokou noc, ve vás neprobouzí zvědavost. Nezajímají vás její zájmy, život, natožpak názory.

Na rozdíl od toho, když potkáte dívku, do níž se zamilujete, jednoduše toužíte po tom vědět o ní víc. Všechno, co se týká jí, je zajímavé, vzrušující, nové. Její názory byste tesali do kamene, prahnete po informacích z jejího života. Chcete se jí zavděčit, chcete vědět, co má ráda… A tajně pečlivě projíždíte její Facebook a zjišťujete další žhavé novinky.

4. I její nedokonalosti vám připadají skvělé

A stejně tak všechno, co je na ní zvláštní a podivné, vám najednou připadá úžasné a inspirující. Nevadí, že se bojí pavouků a je skvělé, že s sebou nosí cestovní pas i na cestu s odpadky k popelnici. Je prostě úžasná a drobné odchylky na tom vůbec nic nezmění.

brother-1252735_1920

5. Jiskří to mezi vámi

Čímž ji můžete relativně bezpečně odlišit od své nejlepší kamarádky. Protože kromě toho, že samozřejmě máte ten neuvěřitelný pocit, že jste se pro sebe narodili, že jste na stejné vlnové délce, že si rozumíte i beze slov, to mezi vámi prostě jiskří. Jde o to erotické napětí, o to, že vám přijde neodolatelná, krásná, k sežrání a k zulíbání a tak dále.

6. Nevšímáte si ostatních žen

Nebo si jich přinejmenším nevšímáte tolik, jako dřív. Své chování a nahlížení na ženy vlastně můžete rozdělit na „před ní“ a „po ní“. Protože než jste ji potkali, zlepšil vám náladu i jeden pohled na krásnou ženu na ulici. Teď ale každou ženu, kterou potkáte, srovnáváte s NÍ.

Tedy, pokud si těch ostatních žen vůbec všimnete.

7. Milujete čas strávený s ní

A v těch prvních měsících ten čas, který trávíte se svou láskou, nepřebije ani trojkombinace kamarádů, hospody a piva. Každý okamžik, který si vyšetříte na to, abyste jej mohli strávit v blízkosti své milované, pro vás má cenu zlata a milerádi se k němu vracíte. Viz bod 2.

love-1115565_1920

8. Nevadí vám ustoupit. Občas

Pokud vám dělá problém se přizpůsobit, když vás o to občas vaše polovička požádá, asi ji dostatečně nemilujete. Protože právě zamilování a láska nás (značně klišovitě řečeno) dělá lepšími.

A „neklišovitě“ řečeno se dokážeme uskromnit, přizpůsobit a na chvíli třeba zapomenout na svou nezdolatelnou ješitnost, která s námi obvykle cloumá. Protože ten druhý nás o to žádá.

9. Priority ustupují do pozadí

Za což jsou vám kolegové, šéf, a i vaši přátelé dozajista neskonale vděční. Protože ať se snaží sebevíc, nejsou schopni si ve vaší zaláskované hlavě vydobýt ani špetičku pozornosti. Ta vám totiž v myšlenkách utíká úplně jinam.

A tak musíte tohle období (nebo spíš vaše okolí) přežít, než se zase vaše hormony hodí do normálu.

wedding-443600_1280

10. Přemýšlíte o budoucnosti – a ona je její součástí

A to je prakticky vrchol všeho. Jakmile s ní totiž začnete počítat v plánech do budoucna, jste jasní a jste v tom opravdu až po uši. Protože pokud nejste vnitřně přesvědčeni o tom, že ona je opravdu ta pravá, tak vás ani ve snu nenapadne si jen představit společnou budoucnost s ní. A jakmile se přistihnete, že o tom uvažujete… tak už se dalšími pochybami opravdu nemusíte trápit.

 

Zdroj: Urbasm

Foto: Pixabay