Aréna Jaromíra Soukupa, Kauzy Jaromíra Soukupa a další bůhvíco Jaromíra Soukupa. Pokud chcete vidět v akci toho momentálně nejzábavnějšího moderátora v ČR, přepněte na TV Barrandov. To je taková ta televize převážně pro důchodce a naivy, kteří věří, že Soudkyně Barbara je skutečně soudkyně a Honza Musil před kamerami řeší opravdové problémy.

Již v minulosti si chlapík Vladimír Železný založil vlastní televizi, dokonce dodnes nejúspěšnější TV Nova, a měl v ní pořad – Volejte řediteli. Ale Jarda Soukup to dotáhl do absolutní dokonalosti. Založil výdělečnou mediálku a vydavatelství, následně se dostal i k nákupu vlastní televize a z té postupně vytlačuje všechny moderátory, které do té doby najal a začíná si moderovat skoro vše sám.

Pro ty, co se nechytají a nezaznamenali ten výsměch, který se na Jardu snáší napříč sociálními sítěmi, dovolte mi, abych vás uvedl do dění. Jaromír Soukup je majitel a generální ředitel TV Barrandov, který se rozhodl, že když už tu televizi vlastní, tak by v ní rád vystupoval. Opatrně si svou cílovku oťukal pořadem Týden s prezidentem, kde si přitakává s Milošem Zemanem. Jelikož alpinismus do řitě pana prezidenta a product placement na Hyundai na vděčné a evidentně nenáročné diváky zabral, rozhodl se pan Soukup, že se do toho ponoří, nebo chcete-li, zabrousí mnohem víc.

Velmi nebezpečné známosti Jaromíra Soukupa

Postupně tak vystřelil do éteru pořady Kauzy, Duel, Aréna a Instinkty Jaromíra Soukupa. Nehodlám tady rozebírat věci jako kvalitu žurnalistické práce, nebo nedej bože dodržování politické neutrality. To ať si řeší Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Ale proč tyhle jinak nezajímavé politické debaty budou bavit i vás, se vám vysvětlit pokusím.

Jaromír Soukup je totiž neuvěřitelné moderátorské poleno. Když jsem tedy na začátku psal, že vtipnějšího člověka v českých TV nenajdete, rozhodně se nebudete smát s ním, ale jemu. Jeho přednes připomíná vyzkratovaného C3PO, který by si moc přál být člověkem. Aby svým slovům dodal důraz a vážnost, tak u toho navíc zábavně přešlapuje po celém studiu. Když máte štěstí, celou situaci se pokusí odlehčit v jeho případě pokusem o vtip. A posuďte sami, jak se mu to daří.

Všichni dobří muži Jaromíra Soukupa

Nejvíc to ale zabil svým nejnovějším pořadem Aréna Jaromíra Soukupa. Představil v něm koncept tabule s dobrým a zamračeným smajlíkem, na kterou jeho hosté dávají fotky osobností, které buďto podle nich jsou, nebo nejsou prospěšní pro společnost. Už samotná kategorizace na prospěšný/neprospěšný působí směšně, ale korunu tomu nasadil hned první návštěvník.

Tím nebyl nikdo jiný, než hradní mluvčí Jiří Ovčáček, který s urputným výrazem nadšeného třídního šprta jako prospěšného označil Miloše Zemana, Andreje Babiše, či T. G. Masaryka nebo Silvia Berlusconiho. Do neprospěšné kolonky tak zamířili pouze Zemanovi prezidentští protikandidáti Drahoš s Horáčkem. Věřím, že to není třeba komentovat…

Michal Horáček byla navíc hostem hned v dalším dílu a na celou tabuli se panu Soukupovi zvysoka vy…l, takže se Jaromírova neschopnost tváří v tvář nepoddajnému hostovi projevila ještě víc.

Jako nemá to už cenu rozmazávat. Cokoliv Jaromíra Soukupa je šílený bizár. Však se podívejte sami, článek jsem prošpikoval rovnou odkazy na konkrétní díly či záležitosti. Každopádně ten člověk nemá ani špetku talentu, ale zároveň ani soudnosti. Díky tomu nás zásobuje nepřeberným množstvím materiálu, na kterém se můžeme dosyta ujet. Na druhou stranu největší bizár je, že tyhle pořady bere někdo vážně.

Titulní foto: © TV Barrandov