Kazmova One man show po své obrodě dosahuje abnormální popularity, která se dokonce dostala za hranice České republiky. Ale znáte, nebo pamatujete si Kazmovy punkové začátky?

Dnes je Kamil Bartošek AKA Kazma megastar, alespoň v českém rybníčku. Jeho prank v Prostřenu zapříčinil, že ho zná pravděpodobně i ten nejposlednější děda z horní dolní. Přesto, jestli si chcete dát trochu poctivého újezdu navíc, doporučuji projet si díly z tzv. první generace. Hlavně ty nejranější.

Show jednoho muže, nikoliv

Kazma klamal od začátku. Jeho One man show vlastně, až na občasné výjimky, nebyla jen show jednoho muže. Alespoň ne v takové podobě, v jaké se objevila tehdy na rozvíjející se video stránce Stream.cz. Kazma nebýval před kamerou sám. Naopak vedl velice netradiční rozhovory se zajímavými a vtipnými hosty. Díky tomu jsme zjistili o celé plejádě osobností, jestli mají raději hořčici nebo kečup.

Účinnou zbraní, kterou se lišila OMS od jakékoliv jiné talkshow, byla odzbrojující bezelstnost v té době ještě značně postpubertálního Kazmy. Ve své odzbrojující upřímnosti a s přirozeným sklonem k lehce netradičnímu humoru se byl schopný zeptat na cokoliv a rozhovory se tak proměnily v jednu velkou a nepodbízivou zábavu. Občas s trochu dadaistickým přesahem, sem tam na nás už vyskočila Kazmova touha manipulovat s mediálním prostorem, viz nafingovaná bitka s Rytmusem.

Od Janka po Jardu

Prvními hosty, kteří se u Kazmiče objevili, byli Noisebrothers, kteří měli na Streamu také vlastní pořad. Zatímco Jindru Malíka vzal čas, z Janka Rubeše se stala další z hvězd i novodobého Streamu a především tvář boje proti nepoctivým taxikářům a směnárníkům.

Jelikož na začátku byl Kazma jen smrkáč, co dělá nějakou nízkorozpočtovku na netu, tak tomu nějaký čas odpovídal věhlas hostů. Po Noisebrothers se třeba zastavil Richard Nedvěd, dnes známý jako trapnokouzelník, tehdy další punkáč, co má na Streamu vlastní pořad. Mezi prvními se u Kazmy zastavil třeba DaweEmsi.

Jenomže povědomí o Streamu a o týpkovi, co nesundá sluneční brýle, rostlo a v jeho pověstném sedacím pytli se začali objevovat těžší váhy. Kazma tak v průběhu první generace vyzpovídal širokou plejádu bavičů, zpěváků, politiků, sportovců a dalších. Od Zdeňka Polhreicha, přes Ivetu Bartošovou až po Jardu Jágra (tak trochu). I Andrej Babiš, asi v rámci oslovení mladší cílovky, zaskočil a dodnes si pamatuju, jak vytasil z peněženky sto litrů, údajně běžnou hotovost, kterou u sebe nosí.

Takže pokud vás začátky tohoto šílence minuly, nebo se vám už stihly vykouřit z hlavy, tak neváhejte a podívejte se, jaký byl Kazma ucho, když začínal. Všechny díly první generace najdeš tady – https://www.stream.cz/porady/onemanshow/serie/epizody.

P. S.: Kazmič rád připomíná, že svůj pořad začal natáčet u sebe v dětském pokojíku. Tehdy k němu samozřejmě žádní hosté nechodili, takže tehdy to byla ještě skutečná One man show. Ale tyhle díly se ztratily v nánosech internetů…kdybyste na ně narazili, nechte odkaz 🙂

Foto: Stream.cz