Pánská košile Regular Fit, GEAR, 899 Kč

Zatímco ženy ovládají maskování svých nedostatků docela bravurně, muži v tom poněkud pokulhávají. Jak například zamaskovat hubené ruce?

Dámy se už naučily s nedokonalostmi svého těla poměrně obstojně pracovat a zakrývat je, navíc si k lepšímu vzhledu pomáhají make-upem (ne, není to fér), muži jsou na tom s maskováním problematických partií oproti ženám trochu na štíru. A ne všechny pokusy o skrytí nedostatků jsou nakonec úspěšné. Poradíme vám, jak se efektivně vypořádat s nedostatky mužského těla.

Tenké ruce

I když si vychrtlí hipsteři jedou po své koleji a nevadí jim vypadat jako kost a kůže, současný trend fandí namakaným borcům z posilovny, kteří své okolí ohromují vypracovanými bicepsy. Jenže co dělat, pokud jste si permanentku do fitka teprve koupili anebo se tam vůbec nechystáte, ale vaše ruce jako párátka vás deprimují?

Zamaskujte to košilí s ohrnutými rukávy. Ležérní střih košile a vyhrnuté rukávy pěkně vytvarují horní část těla. Paže budou vypadat silnější, protože je rukáv nebude pevně obtahovat, nějaké ty centimetry navíc přidá také ohrnutá látka. Pokud vás trápí útlé zápěstí, určitě se jej nesnažte maskovat velkými hodinkami, kterými na své úzké klouby spíše upozorníte. Místo toho se spolehněte na to, že ohrnuté rukávy na košili odvedou od vašich zápěstí pozornost.

 

Pánská košile Regular Fit, GEAR, 899 Kč
Pánská košile Regular Fit Latina-Purple, GEAR, 899 Kč
Pánská košil Regular Fit, Torino-Light Blue, GEAR, 899 Kč
Pánská košile Regular Fit, Torino-Light Blue, GEAR, 899 Kč

Problematická pleť

Akné, pupínky, zarudlá pleť a jizvičky netrápí jen ženy, které se mohou „krýt“ make-upem. Muži to v tomto ohledu mají poněkud složitější, protože mužský make-up je pořád tak trochu hodně vysmívaný. Nicméně do určité míry může kvalitě vaší pleti napomoci kvalitní kosmetika určená právě pro mužskou pleť. Na pupínky je takřka zázračný čajovníkový olej (tea tree), ale tak jako tak je to spíše běh na dlouhou trať.

Pokud ale potřebujete od své problematické pleti odpoutat pozornost okamžitě, oblékněte se do výrazné košile nebo trička s jasnou barvou nebo vzory. Právě vzory a barevnost upoutají zrak vašeho okolí na sebe, a na pupínky v obličeji už pozorovatelům nezbude čas.

Pánská košile YOUNG & RICH Denim orange, 690 Kč
Pánská košile YOUNG & RICH Denim orange, 690 Kč
Bílá košile s černými puntíky, HUSH HUSH, 1390 Kč
Bílá košile s černými puntíky, HUSH HUSH, 1390 Kč

Hubené nohy

A nemusí to být nutně dáno jen tím, že si ten nepoměr vytvoříte sami vynecháváním leg days. Nicméně tenké nohy mohou pěkně potrápit, protože v šortkách nebo v plavkách evokují vzhled záchodového pavouka. Ideálním řešením je samozřejmě nohy vyposilovat a vypracovat, ale krátkodobě vám nohy mohou opticky rozšířit potrhané nebo vyšisované džíny rovného střihu.

Abyste na hubené nohy zbytečně neupozorňovali, vyhněte se nošení oversized kalhot a šortek – vaše lýtka v nich budou vypadat ještě menší a obří velikostí oblečení toho víc odhalíte, než zakryjete. Stejně tak se ale vyhněte nošení upnutých skinny džínů, které na útlé nožky ještě více upozorní. A kombinací skinny džínů a oversized mikiny či kabátu na tenké nohy také spíše upozorníte.

Džíny NOOS Twister fit Light Blue, BLEND, 1140 Kč
Džíny NOOS Twister fit Light Blue, BLEND, 1140 Kč
Tmavé trhané džíny, Rusty Neal, 2190 Kč
Tmavé trhané džíny, Rusty Neal, 2190 Kč

Nízká postava

Pokud vás trápí krátké nohy či nízká postava, snažte se zvolit jiné alternativy, nežli deseticentimetrové podrážky, které vás odhalí prakticky ihned. Jednak to bude znát na vaší chůzi, jednat to bude vidět i na samotných botách. A na své okolí budete působit skrze svou výšku zamindrákovaně.

Svou malou výšku se pokuste zakrýt spíše nošením oblečení se svislými pruhy nebo rovnými střihy kalhot. Postavu opticky prodlouží také oblečení v tmavých barvách.

Foto: Pixabay, Glami.cz