Dříve to bývalo moderní, za chvíli to bude možná navíc nezbytné. V Alpách už sice asi byl v zimě lyžovat asi každý druhý Čech, ale přesto – i ti první by se tam měli podívat. Každopádně vám nabízíme devět důvodů, proč se opravdu každému vyplatí jet lyžovat do Alp.

1. Jazyky

A to platí jak pro rakouské, tak pro italské a francouzské alpy. Jazyk je zkrátka naprosto stěžejní, a pokud ho neovládáte, naučíte se velice dobře používat své tělo k zuřivé gestikulaci.

2. Dlouhé sjezdovky

Délka alpských sjezdovek je s těmi českými prostě nesrovnatelná. Protože na těch alpských budete muset zastavovat sami od sebe, protože vás během jedné jízdy prostě začnou bolet nohy. A to se vám v Česku jen tak nestane.

Foto 01 - kopie

3. Krásné výhledy

Tak to je nepopiratelná zimní romantika. Výhledy na zasněžené vrcholky Alp jsou prostě nezapomenutelné a každý Čech by je měl mít zdokumentovány ve svém fotoalbu.

4. Schladming, Val Gardena, Tyroly

Konečně budete vědět, o čem se baví vaše okolí. Dolomity, jižní Tyrolsko… od pořádné lyžovačky budete mít taky čím přispět do diskuze.

5. Nikde jinde už není sníh

Toho se možná v budoucnu můžeme reálně dočkat. Sněhu ubývá a zimy jsou mírné. A tak budeme šetřit penízky a rok co rok vyrážet na lyžovačku do zahraničí. Protože u nás už budou jen zrezivělé vleky a smutní vlekaři.

Foto 03

6. Regionální speciality

Protože i Alpy jsou úžasně rozmanité. A tak si můžete naplno vychutnat místní speciality. Vlastně můžete i Alpy vybírat podle toho, jestli chcete ochutnat spíše špecle nebo tradiční italské špagety.

7. Je to zážitek

Už jenom při komplexním vnímání si musíte uvědomit, že vlastně nastupujete cestu za dobrodružným zážitkem. Alpské hory a sjezdovky jsou úžasným způsobem, jak zjistit mnoho nového o sobě i svém okolí.

8. Naučíte se konečně pořádně lyžovat

Protože na kilometrech sjezdovek se naučíte lyžovat, i kdybyste nakrásně nechtěli. Jakmile se jednou vyvezete lanovkou na vrchol, už není jiné cesty zpět.

9. Naučíte se orientovat

Protože ve spleti křižujících se sjezdovek, které se navíc liší svou obtížností, se riskování nevyplácí. Zvlášť pokud jste začátečník, protože když se ocitnete na úpatí černé sjezdovky, můžete začít tak akorát plakat.

Foto: Pexels