Hned v lednu letošního roku se fanoušci americké kapely Slipknot dočkají velkolepého koncertu plného hrůzy a šílenství v pražské O2 Aréně. Kapela předvede svou bizarní a strhující show 27. ledna 2016, koncertní program je založen na obsahu loňské desky s názvem The Gray Chapter.

5_The_Gray_Chapter_Artwork

„Když někdo kombinuje hutný a hodně temný metal s prvky hardcore a starého punku, nebojí se do toho všeho ještě na pódium postavit za gramofony diskžokeje, a ještě si navíc oblékne hororové kostýmy, pak to musí být jedině blázen. Jenže americké kapele Slipknot tahle karta vyšla a navíc jí přinesla světovou popularitu,“ uvedl promotér Petr Novák z agentury Live Nation.

V roce 1995 se v městečku Des Moines ve státě Iowa dala dohromady parta lidí a společně založili skupinu Slipknot. Po roce zkoušení a hraní v zapadlých klubech si na vlastní náklady vydali debut Mate, Feed, Kill, Repeat. CD vyšlo 2000 kusů a Slipknot si jím získali pozornost několika hudebních nakladatelství. V roce 1997 začali nahrávat ve studiích Indigo Ranch v Los Angeles.

„Nějaký čas se kapela ještě přetvářela, aby nakonec představila devět chlápků oblečených v kombinézách a surrealistických maskách,“ dodal Novák. V roce 1999 vydali CD Slipknot, alba se prodalo přes 2,5 milionu nosičů, což znamenalo platinovou desku. Kapela Slipknot navštívila Českou republiku již několikrát, jedno z dalších alb představili Slipknot v roce 2004 v Česku naživo v rámci předskakování Metallice.

Naposledy se u nás kapela ukázala v roce 2009 při koncertu v Ostravě, na němž představila novou desku All Hope is Gone. O rok později postihla kapelu tragická smrt baskytaristy Paula Graye, na letošním turné Slipknot doplní baskytarista Alessandro Venturella, bubeníka Joeye Jordisona nahradil Jay Weinberg.

Foto: Oficiální stránky kapely Slipknot