three days grace

Budou tomu již dva roky, co se kanadská rocková skupina říkající si Three Days Grace představila na festivalu Rock for People, hradecké akci, která patří mezi jednu z nejočekávanějších u nás. Zalíbili si ji především mladí, kteří se na Rock for People jezdí o prázdninách restartovat, návštěva starých rockerů je pochopitelně taktéž samozřejmostí.

Změna ikony Adama Gontiera

Three Days Grace v roce 2015, v České republice prvně vystoupili s novým zpěvákem Mattem Walstem. Ten nahradil dlouholetou ikonu a skladatele skupiny Adama Gontiera, který podle oficiálního prohlášení odešel z nespecifikovatelných zdravotních důvodů. Gontier však po odchodu ze skupiny založil nové uskupení Saint Asonia.

V letošním roce to ovšem bude pro stávajícího headlinera skupiny, který v dřívějších dobách hrál společně s My Darkest Days, Matta Walsta třetí akce na českém území. V loňském roce společně se svou skupinou dostal pozvání od organizátorů Rock for People na samostatný koncert v pražské Malé sportovní hale.three days grace

Album Human s Mattem Walstem

Poslední realese, který vyšel pod hlavičkou skupiny Three Days Grace, zní Human a je z roku dva patnáct. Deska Human je také jedinou s Mattem Walstem, mladším bratrem Breda, hrající ve skupině na baskytaru. Jednu z nejlepších písní nesoucí podobný název jako celé album Human Race si můžete poslechnout níže.

Mimo Three Days Grace organizátoři oznámili i jiná skvělá jména. Na Rock for People se ukáží rovněž: IDles, Kraftklub, Northlane, Kontrust, Gasmac Gilmore, Thurston Moore Group, Dub FX. Nesmíme zapomenout zmínit hlavní trojici “stars“ Die Antwoord, Cage The Elephant a Evanescence.

http://www.rockforpeople.cz/

RfP začíná čtvrtého července!

Vstupenky se v tuto chvíli dají koupit stále za zvýhodněnou cenu a to rovné 2 tisíce korun. Zmíněná cena lístků přetrvá do konce června. Na místě budou vstupenky stát o dvě stovky více. Letošní Rock for People startuje 4. července a konat se bude klasicky po dobu tří dnů, tedy do 6. července.