Když se řekne Golf, každý si představí něco jiného: Někdo sport, někdo auto, ale jsou i tací, co si vzpomenout na californského rappera Tylera Gregory Okonma, vystupijícího pod pseudonymem – Tyler, The Creator.

Tenhle 26 letý, téměř dva metry měřící týpek, se přihlásil 21. července opět o slovo a přichází s novým, v pořadí již čtvrtým studiovým albem nesoucím název Flower Boy, jinak také Scum Fuck Flower Boy. Jaké toto album je, se spolu podíváme v následujících řádcích.

Klidnější tempo

Album kontroverzního rappera obsahuje celkem 14 tracků a najdeme zde velké množství hostů. Za zmínku stojí rozhodně track „Who Dat Boy“, který má momentálně ze všech titulů na desce nevětší pozornost a kde se o featuring postaral Asap Rocky. Následně Frank Ocean hostuje na „911 / Mr. Lonely“ a „Where This Flower Blooms“ a Lil Wayne na „Droppin’ Seeds“.

Flower boy přichází téměř po šesti letech od debutu „Goblin“ a hned v počátcích vzbuzuje minimálně v zámoří velký rozruch. Úvodní singl „Who Dat Boy“ totiž zaznamenal velký úspěch, jelikož za necelý měsíc šplhá jeho sledovanost k 12 milionům views, a to pouze na Youtube.

Skladba slov

Deska se nese až na pár výjimek v pohodovém tempu a místy nápadně připomíná vibe Pharella Williamse, což je Tylera velký influencer. Některé pasáže jsou ovšem až moc zdlouhavé a mohou působit na posluchače nudně. Zvuk a nálady jednotlivých skladeb se často až moc podobají a myslím si, že by si zasoužily místy větší propracovanost. Flows nejsou úplně typické. Skladba slov sice není až tak neobvyklá, ale Tyler je podává osobitě a stylem, který je mu vlastní, a nejspíš ho jinde neuslyšíte.

Kontroverze

Album ale vzbudilo rozruch především tím, že se na něm Tyler opět vyjadřuje ohledně své sexuální orientace. Není jisté, zda se jedná pouze o žert, nebo by tomu měla být přikládána nějaká váha, nicméně texty na toto téma můžeme zaznamenat průběžně napříč jeho kariérou. Například v tracku Domo 23, kde říká “So I grabbed Lucas and filmed us kissing / Feelings getting caught, it’s off, I’m pissing / You think I give a fuck? I ain’t even stick my dick in yet / No homo. Too soon.” Na albu SFFB je to konrétně v tracku “I Ain’t Got Time!”, které obsahuje Tylerovo nejpřímočařejší „přiznání“ – “Next line, I’ll have em’ like woah / I’ve been kissing white boys since 2004.” Zda mají tyto výroky pravdivé základy se pravděpodobně nedozvíme, ale nejspíše nebyly napsány jen tak.

Pokud máte volnou chvilku, „Flower Boy“ si zaslouží vaši šanci. K dispozici je téměř na všech streamovacích službách.

 

Hodnocení 7/10