Někteří lidé prostě nejsou schopni se osobně seznámit. Brání jim tréma, nesmělost, pracovní vytíženost a spousta dalších věcí. Může jim pomoci internet?

To, že se lidé seznamují prostřednictvím nějakého média, je ostatně dávno zavedené. Dříve lidé podávali inzeráty v časopisech a novinách, dnes se seznamovací aktivity soustřeďují zejména na internetu. Internetové seznamky s sebou nesou celou řadu výhod, ale také velkou část záporů, na které můžeme při hledání osudové lásky narazit.

Pro jedince, kteří mají problém s komunikací, stydí se, koktají, trpí nervozitou, jsou internetové seznamky požehnáním. Ten pocit, že v momentě, kdy se se svým potenciálním partnerem setkávají, jej už vlastně dávno znají, jim pomáhá zvládat situace lépe. Kéž by to ale bylo všechno tak snadné a idylické.

seznámení

Bohužel není úplně snadné kontrolovat a spravovat profily na seznamkách tak, aby byly odrazem skutečnosti. A tak celá řada lidí na síti tak trochu podvádí. Zcela jednoduše se vám tak může stát, že si domluvíte schůzku s atraktivní blondýnkou, z níž se vyklube už třeba méně atraktivní brunetka.

Vymýšlení, zkreslování a další nástrahy

To, že nakonec vaše potenciální partnerka nevypadá tak, jak původně deklamovala fotografiemi na svém profilu, může ale být jen banalitou. Protože se jen velmi snadno můžete stát obětí podvodníků, což vás patrně vyškolí natolik, že nadosmrti už na žádné seznamovací stránky ani nepáchnete.

Obrovskou nevýhodou internetových seznamek je, že skrze online komunikaci se nedají vycítit pocity, odchylky, které by vám mohly vadit, skrz chat prostě nerozpoznáte emoce, nevidíte výraz tváře, který v komunikaci prozrazuje leccos. A tak tu a tam nerozpoznáte vtip nebo ironii nebo třeba zlého člověka.

man-949058_1920

Anonymita seznamování, ať již přes internet nebo formou konzervativnějších dopisů, nese prostě značná rizika. Na druhou stranu ale existuje spousta spokojených párů, kterým seznamka přinesla životní štěstí. Pro úspěšné seznámení je tak dobré vybírat osvědčené servery a naopak vyhnout se pochybně působícím stránkám, které mnohdy slibují nemožné.

sezn

V ideálním případě by bylo se seznamovat rovnou osobně, ale dnešní hektická doba a uzavírání se do sebe seznamování naživo příliš nepřeje. Ale stejně… vždycky je lepší získat první dojem naživo, než skrze anonymní internetovou konverzaci.

Foto: Pixabay