Zahřejte svůj vztah v chladných teplotách

Vánoce jsou za námi, ale zima ještě na nějakou dobu zůstává. V Česku sice ještě ani nenapadl pořádný sníh, ale proč se nerozehřát romantickým výletem nebo aktivitou. Sněhové a ledové počasí nabízí spoustu možností, které by v jiných ročních období nešly využít. Takže zatímco se venku budou snažit teploty o rekord, vy se můžete prohřát skvělými tipy na zimní randění!

Termální prameny

Následujte skvělou skandinávskou tradici, která spojuje to nejlepší z obou protikladů: mrazivě chladný vzduch a luxusní horkou vodu. Pokud máte termální lázně na míle daleko a dovolenou v nedohlednu, nezoufejte. Venkovní vana s horkou vodou nahradí termály skoro stejně dobře, navíc se obohatíte o nezapomenutelný zážitek.

Ideálním řešením je ale třeba relaxační víkend strávený v oblasti, v níž se termální prameny skutečně vyskytují. Kontrast mezi chladným vzduchem a horkou vodou je příjemný a osvěžující a nabízí se využití skvělé možnosti s puncem zakázaného ovoce – popíjení chladného nápoje uprostřed zimy, ideálně láhve dobrého vychlazeného šampaňského.

Lekce snowboardingu

Pokud si nemůžete dovolit investovat do delšího snowboardingového nebo lyžařského výletu, zvažte aspoň zápis na společné odpolední lekce pro zdokonalení nějaké zimní aktivity. Samozřejmě lyžování nebo jízda na snowboardu chutná nejlépe uprostřed krásných hor, ale současná doba skýtá také poměrně velké množství zimních hal, v nichž můžete lyžovat.

Pokud se rozhodnete pro aktivní trávení volného času, jako je například lyžování nebo jízda na prkně, vezměte s sebou přátele, od kterých se můžete leccos přiučit a navíc si užijete legraci. A kdo ví, třeba jedno lyžařské odpoledne bude inspirací pro trávení příští zimní dovolené.

snow-1094695_1280

Filmový maraton

Tohle je pravděpodobně nejpohodlnější varianta pro rande. Můžete ji využít třeba, když bude venku příliš mrazivo anebo se vám prostě nebude chtít ven. Místo toho se můžete pohodlně zahrabat do peřin a vybrat seznam skvělých filmů, které můžete zhlédnout z tepla své postele.

Snažte se filmy vybírat tak, abyste samotným výběrem a hádkami kolem něj nestrávili celý den. Ujistěte se, že se vám vybraná volba oběma líbí nebo se bavte tím, že se budete výběrem filmu střídat a vzájemně si oplácet filmové přešlapy. Připravte si dobré jídlo a láhev dobrého vína nebo zvažte objednávku jídla s doručením domů. Tohle rande by mělo být maximálně pohodlné, není potřeba strávit přípravou jídla půl dne v kuchyni.

Ochutnávka whiskey

Když je venku mrazivo, mají lidé obecně větší chuť zůstat někde v teple s dobrým horkým nápojem po ruce. Až příště nebudete vědět, co dělat, zkuste vyrazit někam na ochutnávku whiskey (nebo jinou organizovanou degustaci). Uvidíte, že vás to zahřeje!

whiskey

Whiskey je jeden z nápojů, o němž si každý přeje vědět víc, takže ochutnávka je skvělou příležitostí se jednak něco přiučit a jednak zažít a uvědomit si rozdílnou chuť jednotlivých vzorků. Pokud whiskey zrovna neholdujete, vyzkoušejte třeba ochutnávku v pivovaru nebo koštování slivovice.

Příjemnou alternativou je i degustace rumu.

Chůze se sněžnicemi

Výlet se sněžnicemi je skvělý způsob, jak udělat ze zimního počasí výhodu. Chůze na sněžnicích je podobná klasické chůzi, ale je pomalejší a mnohem těžkopádnější, takže popadněte rádoby tenisové rakety a vyrazte ven do sněhu.

Ve vší vážnosti je chůze na sněžnicích neotřelým způsobem, jak se prostě spolu projít a poznat kousek místního okolí, který byste normálně možná ani neobjevili. Samozřejmě to záleží na tom, jestli napadne dostatek kvalitního sněhu, ale pokud se vám se sněžnicemi podaří vyrazit, garantujeme vám, že si během společně stráveného času užijete spoustu legrace.

Bruslení

Žádný seznam zimních romantických aktivit se nemůže obejít bez bruslení na ledě. Jak nám stále ukazují nespočetné Hollywoodské filmy, je jen málo společných aktivit, které jsou romantičtější než bruslení na ledě. Tato aktivita je skvělá, pokud žijete ve větším městě, ve kterém v zimě vyrůstají velké zaledněné proly určení právě k bruslařskému vyžití, ještě lepší je ale, pokud najdete svou vlastní zamrzlou plochu a můžete na ní bruslit v soukromí.

Pokud se bruslení věnujete, máte jedinečnou možnost zapůsobit na svou drahou polovičku. Na druhou stranu pokud na bruslích disponujete obratností slona v porcelánu, můžete se prostě jen bavit svou neohrabaností, čímž poukážete na svůj smysl pro humor.

ice-skates-1081852_1920

Jízda na koňském hřbetě

Výlet na koních je klasickou zimní aktivitou, která se objevuje v mnohých romantických filmech. Pro výlety na koních jsou jako stvořené odlehlé zasněžené pláně, kouzlo mají ale také organizované vyjížďky v bezpečných částech větších měst.

Teple se oblečte, sbalte si termosky se svařeným vínem a hurá do koňského sedla. Projížďka vám asi nezabere celý večer, takže budete nakonec muset stejně improvizovat a kombinovat například s romantickou večeří nebo ještě narychlo vyrazit na ledovou plochu.

cold-snow-winter-animals pexel

Zdroj: Primermagazine.com

Foto: getrefe.tumblr.com, Pixabay.com, Pexel.com