Říká se, že ty nejpevnější vztahy jsou založeny na vzájemné upřímnosti a důvěře. Ale i tak je některé věci lepší zachovat v tajnosti.

Láska až za hrob, partnerská tolerance, upřímnost, pravdomluvnost a žádná tajemství. I tak by se daly shrnout utopické pilíře ideálních vztahů. Jenže ne vždy je ku prospěchu vyklopit všechna tajemství. A že jich v těch vztazích může být víc, než si myslíme. Dnes se ale podíváme na temné mužské tajnosti, jejichž odhalení by rozhodně žádnému vztahu neprospělo.

1. Ručníky

Ať chtěně či nevědomky, muži prostě nepoznají rozdíl mezi dekorativními a užitkovými ručníky. Že to čtete a nechápete? Jistě. V některých koupelnách (jen se porozhlédněte po těch vzorových v Ikea) jsou prostě ručníky na utírání rukou a ručníky, které jsou úhledně srolované nebo barevně sladěné s designem koupelny. A do těch není radno utírat cokoliv. Jsou prostě jen na ozdobu. No, jenže existuje spousta mužů (nebo dokonce drtivá většina), která snahy svých partnerek o dekoraci nechápe nebo ignoruje.

2. Pamatování dat

Zapamatovat si a uchovat v paměti všechna důležitá data, jako jsou její narozeniny, její svátek, společné výročí nebo jiné významné dny, dá samozřejmě zabrat. Naprostá většina mužů si nicméně nepamatuje většinu dat kvůli jejich důležitosti, ale kvůli tomu, aby se vyhnuli nejhlubšímu kruhu pekla, který by se v případě jejich nevinného pozapomenutí rozpoutal.

04

3. Péče o rodinu

Když dojde řeč na zabezpečení rodiny, dokáží se muži tvářit statečně, neohroženě a tak, že vypadají, jako že mají vše bezpečně pod kontrolou. Ve skrytu duše už si ale svou neohrožeností a suverenitou tak jistí nejsou.

4. Jiné ženy

Jdete po ulici a vaše drahá polovička vás upozorní na ženu, která vás míjí. Pravdou ale je, že v 99,9 případech jste ji už zaregistrovali sami. V rámci pudu sebezáchovy ale hrajete divadélko a reagujete překvapeně a podle očekávání.05

5. Povlečení

Že muži žijící sami převlékají povlečení každých 14 dní? Nesmysl, a pokud to nějaký muž tvrdí, je zřejmě třeba si na něj dát pozor. U většiny mužských domácností je převlékání povlečení okrajovou záležitostí, které se věnuje pozornost jen zřídka. Takže dokud sama peřina neodkráčí do špinavého prádla, není důvod ji prát.

6. Pavouci

Možná znáte tu situaci až nepříjemně dobře. Žena někde najde pavouka. Následuje hysterická scéna a úpěnlivé prosby o to, aby muž zachránil situaci a pavouka nemilosrdně zlikvidoval nebo vyhodil. Jenže co když má muž z pavouků úplně stejný strach jako žena a nějaké vraždění či vyhazování či přiblížení se ke zmíněnému pavoukovi je pro něj naprosto nepředstavitelné?

7. Na co myslíš?

Pokud se zamyšleného muže žena zeptá, na co myslí, zpravidla se jí dostane odpovědi, že na nic. A věřte, že v devadesáti procentech případů myslí muži na něco, co by své partnerce nikdy v životě nepřiznali.

06

8. Pořád jako děti

I když to ve skutečnosti přizná jen málokterý muž, cítí se uvnitř často jako malé dítě, které nemusí a nechce mít za nic zodpovědnost. A tak to občas zkusí přehodit na někoho jiného.

Foto: Unsplash/Eric Rothermel, Agberto Guimaraes, Jens Johnsson