Zdroj: sho.com

Alespoň takový dojem vzbudily první dva díly a podle nich se zdá, že tvůrci se rozhodli pro rovnici: nová série = nový začátek. Totiž…Zdroj: sho.com

Poslední 3 roky jsme mohli sledovat hlavní dvojici, která se pokouší o sexuální osvětu. Velice uzavřený podivín doktor Masters a jeho pomocnice/spolupracovnice Virginie jsou sexuální výzkumníci, kteří se snaží řešit cizí problémy v ložnici. V pořádku, asi nic šokujícího. Děj se ale odehrává v 60. až 70. letech minulého století, takže jejich cesta k úspěchu není jednoduchá ani přímá. Samozřejmě v seriálu nechybí ani milostné pletky, které (jako obvykle) nic neulehčují. Snad jste si nemysleli, že při takové práci udrží tahle dvojice vztah pouze na profesionální úrovni?

Bill Masters (ten uzavřený podivín – a to jsem použila hodně jemné spojení) je opravdu prazvláštní člověk. Hraje ho Michael Sheen (sága Twilight) a hraje ho pekelně dobře. Jeho kolegyně Virginie (Lizzy Caplan – Podfukáři 2) taky do společnosti úplně nezapadá. Má 2 děti, žádného manžela a touží po kariéře. Jejím problémem je, že toho chce příliš mnoho. Její nevyrovnanost a neustálá nespokojenost, ve 4. sérii ještě výraznější, ji postupně mění, a to se odráží i na divácké oblíbenosti. Zatímco na začátku naše srdce hořelo pro Virginii a hlava nebrala Billa Masterse, ve 4. sérii, respektive už na konci 3., se to otáčí. Více prostoru teď dostává i Billova manželka (překvapení!) Lizzy. Ta se poslední 3 řady usilovně hledala. Od manželky – puťky přes milenku až k… feministce? Tohle téma bude zřejmě v nové sérii hodně silné a Virginiina věta: „Musí žena pořád dokazovat svoje schopnosti?“ to dokazuje.

Zdroj: sho.comA teď zpátky k tomu Totiž. Minulá série skončila pomyslnou explozí, takže teď si Bill, Virginie i Lizzy musí posbírat své zbytečky a dát se do pořádku. Nezbývá jim nic jiného, než začít od začátku.

Oproti starším řadám zejména 1. díl nové série působí trochu těžkopádně a zpomaleně, ale nebojte, 2. „hodinovka“ je mnohem lepší. Míň se mluví, víc se koná.

Takže jestli seriál Masters of Sex ještě nesledujete a máte rádi určitou dávku kontroverze, jen do toho! Ale začněte od 1. série…

Foto: Showtime