Nakolik nás při vybírání sexuálního partnera ovlivňuje alkohol. Dá se to změnit? 

Co jiného dělat o páteční noci, než vyrazit s partou kamarádů rozvířit čilé vody barů a zajít na pár skleniček. Skvěle se bavíte, čas letí nadpozemskou rychlostí a najednou černočerná tma, okno a ráno rozlepujete oči u brunetky z práce, na kterou jen zřídkakdy prohodíte pár slov.

Máte dlouholetou kamarádku, ke které nic víc necítíte, ale rumové opojení vás zlákalo do její ložnice? Nebo do nějaké jiné? Výsledek je stejný a potkal už nejednoho příznivce alkoholu.

roncorso.com

Najít poslední dobou film, u kterého bych mohla vypnout a neviděla ho, začíná být čím dál tím víc obtížnější. Po pročtení všech žebříčků na československé filmové databázi mi do oka nakonec padla komedie Jak přežít singl. V hlavní roli sice Dakota Johnson, ale dám jí druhou šanci, řekla jsem si. Film převážně pro holky, ale zaujala mě jedna myšlenka, kterou zde zmiňuje její herecká parťačka, nepřehlédnutelná blondýna Rebel Wilson. „V každém přátelství muže a ženy je určitý počet skleniček. Když je vypiješ, určitě se spolu vyspíte.“ Existuje tedy nějaké nevyhnutelné „drink číslo“?

Není žádným tajemstvím, že při pití odhazujeme za hlavu většinu zábran. Často se cítíme šťastnější, přitažlivější, máme více odvahy a riskujeme. Oslovit krásnou blondýnu na konci baru vnímáme jako mnohem snadnější úkol. Vtípky z nás lítají jako po másle a veškerý ostych je pryč. Můžeme si také všímat rysů nebo vlastností, které nám ve střízlivém stavu utekly přímo před nosem. U kamarádky, kterou znáte dvacet let, najednou objevíte její smaragdově zelené oči, krásný úsměv a oslnivou vůni.

pexels-photo-27431

Ale má to i opačný efekt. Vědci z University of Missouri-Columbia zkoumali, zda opilým mužům připadají ženy přitažlivější. Experiment mezi vysokoškoláky souvislosti potvrdil. Čím více piv si dáte, tím větší je pravděpodobnost, že budete flirtovat s někým, kdo by vás normálně až tak neuhranul. Ženy navíc následkem alkoholu zapomínají své komplexy, které je obyčejně brzdí. Cítí se sebevědoměji a na muže tak působí vyzývavěji.

Po pár panácích se sex na jednu noc nejeví jako zas tak špatný nápad. Tělo necháme ovládat pudy, kdežto mozek je zastřen přívalem všemožných drinků. Následující ráno tak přichází šok, kdo to vlastně leží vedle nás a morální kocovina. Nic příjemného. Takže jak se všemu vyhnout?

couple-love-bedroom-kissing

Ve filmu na to mají jednoduchou páku. Stačí si zjistit, kolik váš protějšek snese, než je našrot (nejlépe dopředu, nebo nenápadně během hovoru). Dejme tomu, čtyři drinky. Poté kolik snesete vy, třeba devět drinků. A máme vypočítanou „sex hranici“ třináct drinků, kdy musíte hlídat, aby ani jeden z Vás nepřekročil tu svou (čtyři a devět). A je to!

Až příště zase vyrazíte na tour de pub, už víte, jak zabránit rannímu plížení z bytu a vyhýbání objektu alkoholové touhy. Akorát nesmíte zapomenout vše ve víru večírku hlídat. Lehce se to řekne, ale kdo kdy neměl problém si při placení vůbec vzpomenout, kolik toho vlastně měl!

FOTO: Pexels, www.roncorsco.com