Neuvěřitelně vychytralá kosatka našla perfektní způsob, jak si ulovit potravu, i když žije v zajetí a má jí dostatek. Ze své potravy si nechala jednu mrtvou rybu, kterou použila jako návnadu na břehu svého bazénku. Tím tak přilákala ptáky a v nestřežené chvíli na jednoho z nich zaútočila a byla úspěšná!

Možná ne každý ví, že kosatka dravá (Orcinus orca), známá také jako velryba zabiják, je největším zástupcem čeledi delfínovití. Je všestranným predátorem stojícím na vrcholu mořského potravního řetězce, požírá ryby, želvy, ptáky, tuleně, žraloky a také jiné kytovce.

Název „velryba zabiják“ (Killer Whale, používá se zejména v angličtině) odráží její pověst velkolepého a obávaného mořského savce, jak byla popsána již v Historii naturalis římského filozofa Plinia staršího. Dnes už víme, že kosatka není nebezpečná člověku. Ve volné přírodě nebyl zaznamenán žádný záměrný útok kosatky na člověka, došlo pouze k několika málo případům, kdy kosatky napadly člověka či malou loď poté, co si je spletly se svojí oblíbenou kořistí. Po rozpoznání omylu svůj útok vždy okamžitě ukončily. Pouze u kosatek chovaných v zajetí se vyskytlo několik málo případů, kdy kosatky napadly personál mořského akvária.

Zdroj: wikipedia.org