Černý křivák Jack and Jones, 1853 Kč

Jarní módní kolekce jsou s velkou slávou odhalovány, módní nadšenci mohou konečně následovat nejnovější trendy a skupovat nové kousky. Pojďme se ale podívat na punkový styl.

Nemusíte být nutně zapřísáhlým fanouškem punkové hudby, stačí se tu a tam nápaditě inspirovat. Tvrdost a svéráznost punku se velmi dobře uplatňuje v módě, vliv punku na oblékání v posledních letech rádi připouštějí i módní návrháři.

I když tento styl možná tak úplně nepojímáte za svůj, můžete si vybrat některé prvky, které začleníte do svého šatníku a posléze vynosíte v kombinaci s „mainstreamovým“ oblečením. O čem je řeč? Určitě jde o detaily, nejen cvočky a černá barva z vás ale udělají punkového rebela. Navíc některé kousky inspirované punkem se můžou docela dobře stát nadčasovými. Co byste si vybrali do svého šatníku vy?

1. Kožené bundy a křiváky

Kožená bunda je tak trochu nadčasový evergreen. V malých proměnách přežívá změny módních trendů už léta. Pokud tedy zvažujete investici do kožené bundy nebo rebelského křiváku, určitě do toho jděte. Křiváky mají jen jednu nevýhodu – nesedí každé postavě. A proto buďte při vybírání pečliví a kritičtí. Nic totiž nezamrzí tolik, jako drahá investice, která visí na ramínku ve skříni.

Černý křivák Jack and Jones, 1853 Kč
Černý křivák Jack and Jones, 1 853 Kč
aaa 02
Kožená bunda Schott, 8 999 Kč
aaa 03
Kožený křivák Eleven Paris, 4 069 Kč

2. Trička a mikiny s potisky

Potisky vládnou světu, jsou k dostání v mnoha podobách. Tak proč toho nevyužít i jiným způsobem? Můžete vybírat z opravdu velkého množství potisků a variant. Že to obvykle nenosíte? Možná je právě čas to zkusit!

aaa 04
Tričko Stiff Little Fingers, 450 Kč
aaa 07
Originální tričko Macbeth, 650 Kč
aaa 05
Mikina Eleven Paris, 1 238 Kč
aaa 08
Tričko Eleven Paris, 669 Kč

3. Černé kalhoty

Ideálně tmavé kalhoty úzkého střihu jsou kombinovatelné v mnoha variantách. Bohužel ale i v jejich případě platí, že nemusí padnout na kteroukoli postavu.

Černé džíny Blend, 1099 Kč
Černé džíny Blend, 1 099 Kč
aaa 10
Černé džíny Fabric, 330 Kč
aaa 11
Černé džíny Shine Original, 1 379 Kč

4. Boty

Punkový vzhled doplní také dobře propracované kožené boty, u nichž se určitě nebudete muset obávat, že byste je nevynosili. Co vy na ně?

aaa 12
Kožené kotníkové boty Baťa, 1 979 Kč
aaa 13
Kotníkové boty Pepe Jeans, 1 865 Kč
aaa 14
Kožené boty DIESEL, 4 599 Kč
aaa 15
Kožené boty Dr Martens, 2 964 Kč

Foto: Pixabay

Zdroj: Glami