Po úspěšných kolážích s Angelou Merkelovou, Barackem Obamou a Vladimirem Putinem přichází nové – s americkými prezidentskými kandidáty.

Kreativní umělec italského původu žijící v Krakově, který si říká Gigi, se ve svém volném čase velmi rád baví vytvářením filmových plakátů, do nichž zakomponovává slavné politiky. Ve svých volných chvílích za pomocí Photoshopu už ztvárnil dřívější plakáty, jejichž hlavními aktéry byli Angela Merkelová, Barack Obama a Vladimír Putin.

Nyní se zaměřil na Ameriku a nejžhavější téma, které momentálně Spojené státy ovládá. Prezidentské volby jsou opravdu velmi diskutovaným tématem a občané se mu věnují velmi často. Umělec a grafik tak do plakátů nově zakomponoval Hillary Clintonovou a Donalda Trumpa.

trump-575186d78f4b5__700

Ve Spojených státech jsou prezidenstké volby ostře sledovanou záležitostí, která se těší velké prestiži. Jen málo politických událostí je veřejností tak pečlivě sledováno. Volba amerického prezidenta se navíc netýká pouze Spojených států, ale ovlivní také významnou část světa.

Volební programy jednotlivých kandidátů jsou stěžejní, protože nevhodně zvoleným programem by mohla být narušena už tak mimořádně křehká rovnováha moci velkých státních aktérů. Spojené státy potřebují mít v čele silnou autoritativní osobnost, která bude schopna čelit světovým problémům a krizím a bude vystupovat jako suverénní opora.

us-presidential-candidates-as-movie-stars-1-57518aa44d337__700

Barack Obama i přes počáteční kontroverze spojené s tím, že se stal prvním afroamerickým prezidentem Spojených států, byl schopen udržet relativně pevné bezpečnostní postavení v celosvětovém uspořádání. Navíc disponoval nesporným charismatem, které navíc podporovala jeho rodina a vzorný rodinný život, kterým se už brzy bývalý americký prezident rád prezentoval.

Je ale otázkou, který ze současných stěžejních kandidátů disponuje podobnými vlastnostmi, kterými vynikal právě Barack Obama. Hillary Clintonová i Donald Trump už mají na kontě několik sporných a kontroverzních situací, které zkreslují pohled veřejnosti na jejich osoby. Na jedné straně máme tedy Hillary a její legendární vstup do politiky, na druhé straně svérázného Donalda, který svými názory, životem i vystupováním tu a tam překvapí. A ne vždy v dobrém slova smyslu.

hillary123556-575186a076931__700

Je tedy otázkou, který z nich je pro prezidentský post vhodnějším kandidátem. Kterému byste dali přednost vy?

Foto: BoredPanda