tetování

Ačkoli už dlouhá léta není tetování doménou jen maorských bojovníků, námořníků a kriminálníků, stále se najdou lidé, kteří na vaši inkoustovou ozdobu budou valit oči a častovat vás dotazy, z nichž vám půjde hlava kolem. Pokud zvažujete, že se necháte ozdobit kérkou nebo dokonce už nějakou nosíte, připravte se, že tohle budete poslouchat pořád dokola…

1) To je tetování?

Ne, to je jenom špína, která shodou okolností vypadá jako nápis. Černé obrysy na kůži, obvykle ve tvaru obrázku či slov, co by to tak asi mohlo být? Stigmata? Vyrážka? Vypálený dotyk Aštara Šerana?

2) A to máš opravdový? A nebo jenom jako?

Jasně, tu lebku přes celé rameno teď začali dávat do žvýkaček Pedro. Na pokračování. Je to k nevíře, ale s dotazem na pravost vašeho tetování se budete setkávat, ať máte mini srdíčko na kotníku nebo celozádový výjev jak od Michelangela. Asi někdo očekává, že po sobě z nudy malujete lihovkou a pak to vydáváte za kérku.

3) Bolelo to?

Tetování vzniká tak, že se drobnými vpichy jehlou naruší kůže a do těch vpichů se vsákne inkoust. Což je, překvapivě, bolestivá procedura. Záleží samozřejmě na prahu bolesti tetovaného i na místě, kde se kérka nachází, ale aspoň lehce diskomfortní to je vždycky. Přesto se najdou chytráci, kteří vám tuhle otázku položí.

4) Co to tam máš napsaný?

Máte v plánu si vytetovat oblíbený citát, text písničky nebo iniciály své vyvolené? I když si to napíšete latinkou a deseticentimetrovými písmeny, stejně se najde nějaký dyslektik, který to od vás bude chtít přečíst. Vlastně se od chvíle, co se necháte potetovat, ve vašem okolí objeví celé zástupy dyslektiků, až si budete přát, aby ta kérka uměla sama mluvit a v určitých intervalech se předčítala.

5) Jé, to je anglicky? A přeložíš mi to?

Kromě zástupu dyslektiků se budete setkávat i s ještě početnějším zástupem jazykově negramotných. A to, i když zvolíte pro většinu lidí poměrně srozumitelnou angličtinu. Oslovila vás latina nebo nedejbože nějaký ještě exotičtější jazyk? Pak si ideálně pořiďte cedulku s překladem a na potkání ji ukazujte.

6) Jednou kuře kung pao, he he he.

Jste fanoušky japonské mangy? Chcete si nechat zvěčnit taoistické moudro v originále? Ať už vás oslovilo jakékoli kanji, tedy čínský či japonský znak, zvažte pořízení takového tetování pořádně. Narážky na nudlovou polévku či kung pao se totiž stanou vaším novým denním chlebem. To aby se jeden naučil rovnou i kung-fu.

7) A ty jsi jako satanista / vyznavač BDSM / úplnej magor?

Ať už si necháte vytetovat jakýkoli motiv, od hrůzostrašné lebky přes jednoduchý nápis až po roztomiloučké koťátko, vždycky se najde někdo, kdo to nepochopí. A začne vyvozovat z vaší kérky nějaké svoje ujeté závěry. BDSM, protože tetování přece bolí a vás to určitě rajcovalo. Satanista proto, že každý, kdo má kérku, je tak trošku divný. A divní lidi jsou přece satanisti, to dá rozum. Hledáte v tom logiku? Nesnažte se. Není tam.

8) Víš, že to je na celej život, že?

Opravdu? Sakra, já myslel, že to časem vybledne! Opravdu se najdou mudrlanti, co vám doživotnost tetovacích barev budou neustále připomínat. To kdyby vám náhodou v tetovacím salonu slíbili, že když vás kérka přestane bavit, díky rejžáku a mýdlové vodě to dostanete dolů.

9) A co budeš dělat, až budeš starej?

To, co ostatní staří lidé. Krmit holuby, luštit křížovky a rozmazlovat vnoučata. Tetování to nejspíš nijak neovlivní. Jistě, že je to narážka na postupně se zhoršující vzhled potetované kůže, ale ruku na srdce. Až budeme staří, budeme mít vrásky, tlustá břicha a povislou kůži úplně všichni, ta trocha inkoustu to nijak nevylepší – ale ani nezhorší.

10) Já bych si to teda neudělal.

Děkujeme za názor a tady máte klíčenku. Co jiného se na to dá říct? Skandovat moje tělo, moje volba by bylo nejspíš trochu moc, takže si časem vypěstujete typické protočení panenek a srdcervoucí vzdychnutí. Což je koneckonců jediná reakce, krom hlubokomyslného sarkasmu, která se na většinu těchto hlášek dá použít.

Máte taky tetování? Které prupovídky vás vytáčejí do běla? Podělte se v komentářích.

Zdroj obrázků: wikimedia.com, pixabay.com, flickr.com