Retro žije! No, nebo možná ne tak úplně retro, ale každopádně nostalgické návraty do minulosti jsou velmi oblíbené. Pojďte si s námi zavzpomínat.

Vypadá to, že ty nejlepší časy máme za sebou. Internet je plný příspěvků, které litují osud dnešních dětí, jež jsou ochuzeny o barevný život bez telefonů, tabletů, počítačů a dalších špičkových technologií. Dnešní dospělí rádi a se slzou v oku vzpomínají na doby, kdy strávili celé dny lítáním po venku s partou kamarádů, vrcholem technických vymožeností bylo vlastnit Tamagochi a absolutním králem byl ten, kdo sesbíral celou sérii kartiček, ať už hokejistů nebo Pokemonů.

A dost možná vzpomínají i mnohem dál do minulosti. Stravenky, členské průkazy KSČ, modré vojenské knížky, Pitralon… i vzpomínky na těžké časy se postupně proměňují a sládnou. Ještě že lidský mozek nepříjemné zážitky vytěsňuje a ponechává si jen to lepší. A hlavně většina z dnešních dvacátníků a třicátníků se s některými předměty, které jsou níže na fotkách, možná nesetkala přímo doma, ale třeba u babičky. A mnozí si určitě vybavují hračky po rodičích nebo vzhled babiččina bytu.

Mnoho lidí, kteří zažili tyto časy, srovnává se svým dětstvím vývoj dnešních dětí. Ty jsou sice obklopeny vynikajícími přístroji, mohou strávit dlouhé hodiny hraním počítačových her, ale obírají se tím o své reálné zážitky. Těžko budou jednoho dne s nostalgií vzpomínat, jak si tenkrát luxusně zapařili Minecraft.

Abychom se vrátili do oné sladké nostalgie, pojďme se podívat na fotografie věcí, kterými jsme dříve byli běžně obklopeni, a které jsou dnes už nahrazeny třeba právě modernějšími systémy nebo technologiemi. Ona ta stará doba měla taky něco do sebe, že?

Tak schválně, kolik obrázků vám něco připomnělo?

521 511 321 291 281 271 241 211 201 122 112 102 81 71 57 56 53 47 44 43 41 39 38 37 36 31

Zdroj: Pamatuješ?