V pořadí už šestá série legendárního seriálu Hra o trůny startuje už v neděli 24. dubna. A přináší s sebou neuvěřitelné novinky.

Říká se, že seriál s názvem Hra o trůny rozděluje společnost na dva tábory. Jedni jsou touto fantasy ságou zcela pohlceni a nedočkavě očekávají nové díly, druzí stojí na zcela opačné straně a seriálem plným brutality, velkoleposti a erotických scén opovrhují a vysmívají se mu.

Ať je to, jak chce, sérii se nedá upřít její napínavost a schopnost vtáhnout diváka do děje. Stejně jako si našly své příznivce milostné Odstíny šedi, dočkala se i britská fantasy sága svých věrných fanoušků, kteří na ni nedají dopustit a obklopují se artefakty připomínajícími filmové rekvizity.

GOT 02

Seriál vznikl na motivy knih spisovatele George R. R. Martina, který příběhy vydal pod souhrnným názvem Píseň ohně a ledu. Seriál je knihami pouze inspirován, ale přesto se jich snaží co nejvěrněji držet. Skutečné nadání spisovatele pro vytváření spletitých zápletek ocení fanoušci až při četbě knihy.

Nová série přináší nové technologie

Tvůrci filmové podoby ságy se snaží s každou sérií vytasit s nějakou převratnou novinkou. V minulosti už internet obletěla videa, která ukazovala, jak rozsáhlé triky a postprodukce jsou v seriálu používány.

 

Třeba dvojice fotografií, na kterých na jedné Daenerys drží v rukách zářivě zelenou ponožku a na druhé je ona podivná ponožka trikově přetransformována v dračí hlavu, připravila o iluze nejednoho fanouška.

Šestá seriálová série s sebou přináší nádech virtuální reality. Tvůrci totiž zveřejnili unikátní třistašedesátistupňové intro, v němž je možné se pohybovat. V rámci znělky si tak mohou fanoušci prohlédnout ikonické objekty z více stran, což je velmi zajímavý pokrok. Navíc celá krajina, kterou příznivci seriálu znají už z dřívějších znělek, vypadá tak nějak realističtěji, živěji a opravdověji.

GOT 01

I když se ve videu nedá úplně volně pohybovat, mohou se fanoušci otáčet dokola a prohlédnout si pečlivě každičký kousek inovativního intra, které je ke zhlédnutí zde.

A jak jste na tom vy, těšíte se na neděli?

Foto: Oficiální profil seriálu/ČSFD