Jste momentálně single, léto je v plném proudu a vy zvažujete, jestli se letos na dovolenou úplně nevykašlat? Nedělejte to! Existují destinace, které si o single výlet doslova říkají.

Single dovolená totiž nemusí být jen strašákem z romantických filmů, kdy jeden z partnerů po rozchodu přece jen vyráží na zmařené líbánky a všude kolem sebe naráží na zamilované páry. Odpočinek totiž potřebují i nezadaní a občas může při dovolené být to, že jste bez partnera, i výhodou.

Jako samostatná jednotka totiž nemusíte své plány nikomu podřizovat a naplánovat si tak svou dovolenou přesně podle svého gusta. Jste dobrodruh, ale vaše partnerka se adrenalinovým zážitkům vždycky spíše vyhýbala? Dopřál byste si raději poklidnou dovolenou na pláži se surfováním a potápěním, ale kvůli své polovičce jste museli obrážet městečka a tamní restaurace kvůli romantickým dovolenkovým večeřím? Konečně si to můžete všechno udělat podle sebe a možná je to na dlouhou dobu zase jedna z posledních možností.

summer-814679_1920

Vydržet sám se sebou

Jedinou zásadní překážkou jinak spokojené dovolené by mohlo být to, zda to na nějaký čas opravdu vydržíte pouze ve společnosti svých myšlenek. Může se totiž stát, že na nikoho nenarazíte, s nikým se neseznámíte a budete tak nuceni soustředit se jen a jen na sebe a své aktivity.

Abyste včas zjistili, jestli si na dovolené vystačíte sami, vyrazte třeba na zkoušku někam na jednodenní výlet. Je jedno, jestli vyrazíte do města nebo do přírody, zkuste to ale sami, bez parťáka. Pokud vám osamocené cestování a výletování nebude dělat problém a budete si umět vychutnat svůj klid, máte vyhráno.

Kam na single dovolenou?

Je opravdu důležité, abyste svou cílovou destinaci zvážili a zvolili správně. Možná pro vás nezvykle totiž budete muset veškeré situace řešit sám a pokud neovládáte cizí jazyky, zvolte místo, na němž se budete schopni (byť přes tlumočníka) domluvit.

cruise-1236642_1920

Další kritéria volby dovolenkové destinace už závisí čistě na vašich preferencích. Chcete-li se beztrestně sexuálně vyřádit, zvolte obligátní Thajsko. Pokud vás lákají nekonečné večírky a uvolněná atmosféra, je pro vás nejlepší volbou stará známá Ibiza, na které se po večerech rozhodně nebudete nudit sami v hotelovém pokoji.

Pokud byste rádi vyrazili někam na motorce, zkuste třeba rakouské Alpy, a potřebujete-li se někde stoprocentně domluvit česky, vyražte do Chorvatska. Čechy tam už desítky let vítají s otevřenou náručí. Navíc si sám třeba budete moci dovolit luxusnější ubytování i služby, které by se násobené dvěma vyšplhaly na závratnou částku.

Dovolená v individuální režii vás nakonec může nadchnout. Snáze se totiž můžete seznámit s ostatními lidmi, protože nebudete působit jako uzavřená jednotka. Také večeře a útrata na baru vás vyjdou levněji, pokud si hned první večer nenabrnknete atraktivní turistku s podobnými zájmy.

sandals-342672_1920

No, a pokud zjistíte, že na single dovolenou přece jen nemáte dostatek kuráže, nezoufejte. Některé cestovní kanceláře nabízejí i takzvané zájezdy po singles. Výhodou je, že na ně vyrážejí především ženy, takže muži většinou mají z čeho vybírat. Nebo můžete už po cestě využít seznamovacích aplikací a třeba už cestou poznáte milou společnici, která vám původně osamělou dovolenou zpříjemní.

 

Foto: Pixabay