Ilustrace plné kontroverze, jejichž autorkou je polský výtvarník Igor Morski vytvářejí přinejmenším příležitost k zamyšlení se.

Spolumajitel společnosti Morski Studio Graficzne vytvořil sérii surrealistických děl, které přinášejí skryté poselství. Igor Morski úspěšně absolvoval obor interiérové architektury a průmyslového designu na vyšší odborné škole v Poznani, později se živil jako ilustrátor v tištěných médiích. Své vlastní grafické studio si Morski otevřel v roce 1995.

Igor Morski vysvětluje, jak jeho posun k surrealistickému stylu ovlivnila práce pro magazín Wprost: „Musím říct, že na mě udělalo skvělý dojem zejména to, že lidé neuměli pracovat s Photoshopem, a spousta ilustrací tak vznikala naprosto přirozeně, bez dodatečných vylepšujících zásahů. Tyto ilustrace se tedy dají pokládat za opravdové a jedinečné,“ uvedl a dodal, že velmi dobrým příkladem takovýchto zásahů byly speciálně fotomontáže s politiky.

Vytváření pravých a nefalšovaných ilustrací vneslo do tvorby Igora Morského podle jeho slov realismus. A jeho snaha obrátit vše naruby jej dovedla až k surrealistickému stylu, který si můžete prohlédnout v následujících ilustracích. Odhalíte poslání, které je v každé ilustraci ukryto?

AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-01 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-02 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-03 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-04 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-05 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-06 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-07 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-08 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-09 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-10 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-11 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-12 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-13 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-15 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-16 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-17 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-18 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-19 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-21 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-23 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-24 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-25 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-28 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-30 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-31 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-32 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-33 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-38 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-40 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-41 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-42 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-45 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-46 AD-Surreal-Illustrations-Poland-Igor-Morski-47Zdroj: Architecture and Design