Pokračování legendárních francouzských komedií Návštěvníci se dočká uvedení do českých kin už za necelý půldruhý měsíc.

Francouzský komediální snímek navazující na předchozí dva filmy nese název Návštěvníci 3: Revoluce. Film se natáčel také v České republice a tuzemští diváci se na něj budou moci přijít podívat do kin od 19. května, o čemž informoval za distribuční společnost Bontonfilm Lukáš Vedral.

Právě první klapka komediálního filmu, v němž se ve svých slavných rolích vrací Jean Reno a Christian Clavier, padla před rokem na jihomoravském hradě Pernštejn. V Česku pak na různých místech strávili filmaři měsíc a půl.

film 03

Snímek navazuje na divácky velmi populární komedie Návštěvníci z roku 1993 a Návštěvníci 2: Koridory času z roku 1998. Kromě Jeana Reno a Christiana Claviera, kteří svými dokonalými hereckými výkony udávají velkou část popularity filmu, usedl opět do režisérského křesla také režisér předchozích dvou snímků Jean-Marie Poiré.

Jednou v letadle jsme se s Christianem bavili, povídali si, hledali náměty na společný film a najednou se objevila otázka – dokázali bychom přijít s něčím zajímavým a dostatečně zábavným pro další Návštěvníky?“ uvedl režisér Poiré. „Nejdříve jsme vymysleli scénu sluhy na večeři s Robespierrem a hodně jsme se nasmáli. Pak jsme načrtli další charaktery a zjistili, že období Velké francouzské revoluce by mohlo fungovat,“ dodal.

film 01

Středověký rytíř Godefroy de Montmirail a jeho oddaný sluha Jacquouille se v bláznivém příběhu časovou smyčkou dostanou do doby Velké francouzské revoluce na konci 18. století. V předchozích dvou filmech se omylem dostali do současnosti.

Kromě nepochopitelných pořádků musí v novém dobrodružství oba čelit i svým potomkům. Extravagantní a zhýralí aristokraté v linii rytíře Godefroye se v revoluční době potřebují dostat z Francie pryč. Zato z potomků sluhy Jacquouilla jsou nadšení revolucionáři a mají v plánu zabavit jejich hrad i veškeré bohatství. Doba sociálních změn nabízí prostor pro množství situačních gagů.

film 02

Natáčení prvního dílu Návštěvníků na začátku 90. let stálo 45 milionů tehdejších franků, svým tvůrcům však přineslo 525 milionů franků. V roce 1998 dorazilo na pokračování Návštěvníci 2: Koridory času první den ve Francii rekordních 420.291 diváků a po týdnu promítání snímek zhlédlo přes 2,6 milionu návštěvníků a vymazalo tak rekord Jurského parku.

film 04

Zdroj: ČTK

Foto: Oficiální profil filmu Návštěvníci (1993)/ČSFD