Když jsme před téměř rokem psali o českých kelebritách, dalo se doufat, že zoufalost této branže dosáhla dna a bude stačit to ignorovat a žít si svoje životy. Nepodařilo se. Zoufalost prorazila dno a vyhloubila něco většího než Mariánský příkop.

Kdo to náhodou nevíte, Mariánský příkop je nejhlubší místo na Zemi, teda bylo, dokud ho nepřekonal český kelebrity rybník, jehož dno padá desetkrát rychleji než kila Charlotty Štikové. Ta mimochodem údajně uzavřela sázku s českým Playboyem, že za 3 měsíce zhubne a pak nafotí titulku – což naštěstí pro všechny není možné. Za 3 měsíce nezhubne. Ten časopis mám rád, pracuji pro něj a nerad bych ho viděl padnout na úroveň posledního bulváru. Naštěstí dle prvních ohlasů z redakce tam o tom nikdo neví – což se značce Playboy tady stává celkem často.

Charlotte jako člověku přeji, ať zhubne, ale kvůli svému zdraví. Dále jí přeji, ať zhubne i kvůli sobě samé a ne kvůli levným článkům v bulváru. A Playboyi přeji a udělám pro to vše, ať nefotí lidi po takových „sázkách“. Já taky jen kvůli tomu, že prý umím luxusní vajíčka, nejdu dělat kuchaře v Alcronu a nenechám se u toho vyfotit nahatý, aby to někdo napsal na Plesk.

Taky je celkem možné, že je to jen klasická bulvární machinace – řekneme, že se něco děje, píšeme o tom, a pak to nějak vyšumí. Vy, kdo sledujete občas tyto plátky, jste si mohli přečíst, že kelebrita XY se stěhuje do Skandinávie, protože Praha „něco něco to není podstatné“. Následuje měsíc článková lavina, jak se XY už opravdu stěhuje, jak balí, pak jak jede busem na letiště, pak jak opravdu sedá do letadla (ještě teď mám husí kůži, takové drama!), pak přistála a pak … ticho. A najednou je zase v tichosti v Praze – pardon, ne v tichosti, ono už se zase něco obden píše, protože kelebrita potřebuje ke svému marnému životu čtenost.

A když už fakt neni o čem psát, tak se s někým vyspí. A pak to, uff ta hrůza, unikne do médií.

Na Facebooku jsme narazili na zajímavou stranku – Markéta dráždí celebrity. Sice u těchto aktivit nikdy nevíme, kdy jsou domluvené stylem – já tě jakože poškádlím, ale zase se o tobě bude aspoň psát – ale tentokrát to konečně vypadá, že si rýpne doopravdy a natvrdo. Tleskáme, gratulace.

Jsou celebrity a celebrity. Kim Kardashian taky nedokázala nic extra, než mít velký zadek, což je teď IN, ale aspoň ulovila Kanyeho Westa a tak asi je celebrita. Má miliony followerů na Instagramu a sice je pro nás pořád takova prázdná, ale asi celebrita. A navíc nevypadá špatně.

V prosinci mi volala jedna modelka, hezká, samostatná. Říká: „Já bych chtěla nějaké PR, umíš to zařídit?“ Reaguji: „A tys provedla něco zlého, že chceš být takto ztrestaná dobrovolně? Zařadit se ke všem těm jakožemodelkám, jakožemoderátorkám, profesionálním dcerám, synům, milenkám, jakožezpěvákům a zpěvačkám? Těm, kteří zoufale obepisují všechny naše online bulváry a nechají se někde „načapat“, aby pak o tom společně sepsali dramatický článek, který má dva odstavce, a po prvním buďto usnete, anebo nenajdete pointu?“

A ona říká: „Víš, u nás to lidi čtou.“ A já si to celé uvědomuji. Ano, lidi to čtou, a co je horší, oni mají i volební právo! Pak se není čemu divit.

My zde na EYEmagu nikdy neklesneme na úroveň levného nahánění návštěvnosti přes české kelebrity, jak jim říká Markéta, celebrindy (krásné, nádherné).

A by the way, Markéta je neskutečná kočka. A jelikož bylo brutální investigativou (má to napsáno na profilu) zjištěno, že pracuje v Plesku, tak to s tou její nezávislostí až tak žhavé asi nebude, ale – zatím to má koule a vtip.

1013338_1320480701311562_1391235752459566729_n

Foto: Facebook, CeleBuzz.com