Milujete hudbu z posledního desetiletí minulého tisíciletí? Něco ve stylu Scooter a podobných hitovek, které vévodily třeba populárnímu pořadu ESO? Zkrátka popík na diskotéku jak vyšitý? Tak se v březnu vydejte do liberecké Home Credit arény.

Tam se představí skupiny Twenty 4 Seven, Pharao i Captain Hollywood Project. ČTK o tom za pořadatele informoval Pavel Mikez. Obdobný koncert tanečních hvězd z konce 20. století se loni uskutečnil v Praze a byl vyprodaný.

V Liberci se taková akce koná poprvé. Největšími hvězdami zhruba čtyřhodinového koncertu 90’s explosion budou zřejmě Twenty 4 Seven.

twentyforseven
Nizozemská formace Twenty 4 Seven se nejvíce proslavila svými hity jako „Is it Love“, „Take me away“ nebo „Slave to the music“. Skupina vděčí za svůj vznik rapperovi Tonymu Dawson-Harrisonovi, který v roce 1992 stvořil Captain Hollywood Project.

Kdo z vás si ještě pamatuje vysílání populárního hudebního pořadu Eso, tehdy ještě v čele s Terezou Pergnerovou, těm vyvstane na mysli nostalgická vzpomínka. Eurodance – jinak také označovaný jako Europop, byl tehdy na samém vrcholu.

Je známo, že většina vokalistek byla vybírána spíše na základě vzhledu než talentu. Nicméně ani tento fakt neubírá na tom, že nejen u nás je stále silná základna fanoušků taneční scény let devadesátých. Dnešní hudební scéna se rovněž v mnoha ohledech „dívá zpět do minulosti“, kde bere velkou inspiraci.

Zdroj: ČTK, Wikipedia.org

Zdroj fotografií: nuudvanrijen.com