V dnešním článku se podíváme na zoubek uznávanému hudebníkovi, který si říká DJ Khaled. Pokud tohoto producenta někdo z vás nezná, přiblížíme si blíže nejenom jeho poslední album Major Key, ale podíváme se i v rychlosti na jeho dosavadní kariéru a život.

Kořeny a začátky

Dj Khaled má muslimské a palestinské kořeny, nicméně narodil se v Miami roku 1975. Vlastním jménem Khaled bin Abdul Khaled. Ve svém repertoáru má nějakou chvíli již devět alb, poslední z nich se stalo jednoznačně nejúspěšnějším, k němu ale až později. Khaled je zasnoubený s Nicole Tuck, se kterou má syna jménem Asahd. Khaled se kromě hudby věnuje i psaní. V loňském roce dokonce vydal knihu s názvem The Keys. Ta zahrnuje jeho názory na úspěšný život a reálné příběhy.

Svou hudební kariéru začal Khaled v roce 1998. Začátky měl jako Američan s arabskými kořeny poněkud těžké, nicméně rodiče ho v tvorbě podporovali. Své zkušenosti začal sbírat již jako mladý v malém krámku s hudbou v New Orleans. Poté začal pracovat v nahrávacím studiu. Mimo jiné dělal i DJ v rádiu.

Debutové Listennn… the Album

I když byl Khaled celkem aktivní a podílel se na hudbě ostatních interpretů v hudebním průmyslu, zejména pro tvorbu tria Birdman, Lil Wayne a Rick Ross, své debutové album vydal až roku 2006. Album dostalo velmi jednoduchý, a přesto povedený název Listennn… the Album. Vyšlo pod nahrávací společností Koch Records a v amerických hitparádách skončilo na třetím místě.

Rok na to vydal album We the Best a v roce 2008 přišlo další, tentokrát s názvem We Global. Obě se umístily opět v předních příčkách žebříčků, přesněji na druhém, respektive třetím místě. Z alba We Global se chytla především píseň s Yeezem, která nese název Go Hard. Poslechnout si ji můžete níže.

Hudební a mediální růst

Poté přišla roční pauza a následně další čtyři alba a to Victory, We the Best Forever, Kiss the Ring a Suffering from Success. Největší úspěch z nich sklidilo to z roku 2011, We the Best Forever, které se v amerických žebříčcích umístilo na prvním místě. Nejznámější song ze zmíněné čtveřice alb je jednoznačně I’m On One s trojící Drake, Rick Ross a Lil Wayne v zádech. Na Youtube přesáhlo hravě 100 milionů views.

Rok 2015 přinesl od Khaleda album I Changed Alot, které už, v té době, klasicky opanovalo žebříčky a patřilo k nejhranějším. Z něj vám doporučujeme poslechnout rozhodně píseň Hold You Down, na kterém můžeme najít čtveřici Chris Brown, August Alsina, Future a Jeremih.

Zlatem ověšené Major Key

Nyní přejděme k nejlepšímu počinu, co se úspěchu Khaleda týče. Loni vydal jeho poslední album Major Key, které je jednoznačně nejúspěšnější. Album vyšlo pod vydavatelstvím Epic, které spadá pod společnost Sony Music. Jako jediné z jeho alb v USA dosáhlo na ocenění zlatého nosiče, tedy překonání hranice pět set tisíc prodaných nahrávek a první místo v Billboard 200, což je hitparáda dvou set nejprodávanějších hudebních desek a EP na území USA.

Na albu se objevila spousta úspěšných hudebníků z poslední doby. Jen namátkou uvedeme několik z nich a pokusíme se pochopitelně ty největší, mezi které patří Kendrick Lamar, Nicki Minaj, Drake, Chris Brown a Wiz Khalifa, co se počtu fans týče.

Do you mind & I got the keys

Tracklist obsahuje čtrnáct písní o celkové délce bezmála jedné hodiny. Nejúspěšnější nebo řekněme raději nejhranější se stala skladba s názvem Do you mind, která má opravdu početné zastoupení ostatních artist’s jako Nicki Minaj, Chris Brown, August Alsina, Jeremih, Future a Rick Ross. Píseň má taktéž povedený klip. Délka se zastavila až na sedmi minutách, není to v žádném případě odfláknutá, ale naopak propracovaná věc, kterou může stvořit jenom člověk, který se v oboru vyskytuje nějaký ten pátek.

Další skvělou peckou je track Nas Album Done, pochopitelně s kolaborací Nase. Úspěch a roky dřiny na albu jdou rozhodně znát. Jako poslední ochutnávku tedy uvedeme symbolicky píseň I got the keys.

Foto zdroj: youtube.com