Vždycky jsem přemýšlel, jak Česky poznají, že jsem cizinec. České ženy vždycky mě a mé přátele ze Slovenska, Polska, Ruska, Švédska nebo Německa do deseti sekund spolehlivě odhalí. Není to ani přízvukem. Jak je to možné?

Udělal jsem tedy mezi kamarádkami z okolí malý průzkum a tady je výsledek, který se dá až na světlé výjimky aplikovat na všechny – je tady samozřejmě diference podle oblastí, věku a sociálního statusu, ale na drtivé české většině to nic nemění.

Dveře u auta

Správný český chlap má zato, že holka si nejlépe otevře sama. Když pak takové holce z Karviné otevřete dveře, myslí si, že se něco pokazilo. Pro ni je to jako pro Bwana Mkubwe z Keně tekoucí teplá voda. Nejenom, že ji neviděl, ale ani o ní neslyšel.

people-1019147_640
Bwana Mkubwe potvrdil, že neviděl teplou vodu, a taky neví, že se holce otevírají dveře na autě. Jeho omlouvá, že neví, co to je auto. Týpka z Čech neomlouvá nic.

Česká holka to možná viděla ve filmu s Belmondem, ale myslí si, že to je možné jen v kině.

Zaujal vás článek? Tak ho dočtěte a pak skočte rovnou na druhou část 🙂 

Návštěva kina

Když jsme u toho kina. Správný český chlap si zaplatí lístek a druhý, včetně placení, nechá na nebohé dívce. Anebo se jí zeptá, zda by neposlala smsku do nějaké pitomé soutěže, kde je 32 procentní šance, že dostane lístek zdarma.

Restaurace

Správný český chlap si nechá udělat účet „každý zvlášť“, což je rarita Made in CZ.

Lepší verze českého chlapa dokonce sedí a čeká, až holku popadne stud před čekající obsluhou a vezme to celé na sebe. Někteří to zabijí poznámkou, že si nechali doma peníze, anebo že peníze na kartu natečou zítra, protože (a následuje dlouhý příběh, kde na konci zapomenete jak začal).

Vzít holce kabát nebo pomoct se židlí? To jsme zase někde u Mwanahamisi, což je sestra Bwana Mkubwu.

Samostatná kapitola je tip (aneb tringelt). Často ho prý dává holka, protože chlapovo zaokrouhlení účtu 458 korun na 460 korun (ještě předneseno s grácií, jakoby nechával dvě stě) ji profackuje studem.

Oblékání a styl

Nepatří to úplně do vztahů, ale na okraj – Češi, ač si údajně sami myslí, že jsou centrum módy, jsou dva roky za světem. Až na výjimky jsou jejich oblíbené mikiny, sandále s ponožkami a igelitky Kaufland vděčným virálním tématem.

11700718_1665511677026992_3212067879225985831_o

Bar

Oblíbená verze českého chlapa je vzít lahev, pak ji rozpočítat na počet osob, a dát na stůl na korunu přesně svoji část. Dyť ta holka toho tipa nechá, a když ne, stejně tady personál vydělává dost, tak co.

Další česká možnost je zaplatit si svoji část, a ať si to mojito krasavice zaplatí.

Mluva

Takový správný Čech rád mluví jen o sobě, přehání, dramatizuje anebo mluví sprostě, přinejhorším vše najednou.

[the_ad id=“10396″]

Budu rád, když mi tento stručný výčet okomentujete zde pod článkem nebo na Facebooku.

Foto: Facebook, Pixabay