S mody v GTA počítá už skoro každý. Není to sice Skyrim level, ale i tak. Stojí za to. A teď je ještě lepší.

GTA V se objevilo před dvěma lety a od té doby se dočkalo celé řady moderských úprav. Mimo jiné i modu Naturalvision, který si hrál s nasvícením, herním systémem počasí i přesným mapováním. Teď se představila jeho remasterovaná verze NaturalVision Remastered. 1 200 hodin strávených programováním a více než 40 hodin natáčení v terénu vyprodukovalo úžasně realistickou kombinaci reálného a herního světa.

Tenhle mod, který je prací moddera pod nickem Razed, je inspirovaný Forzou Horizon 3, Watch Dogs, ale i slavnou a všemi milovanou GTA IV.

Čeho se dočkáte?

Dokonalé surroundings, auta, počasí, světlo. Dokonalá jižní Kalifornie. Moddeři jsou úžasná, kreativní část hráčské komunity, ale strávit 1 200 hodin nad přípravou jednoho (byť velkého) modu, je fakt něco.

Připočítejme si ještě stovky hodin strávené nad plánky Los Angeles a oblasti Salton Sea, ždímání Google StreetView a máme mod, za který se originální hra rozhodně nemusí stydět.

A kdo ví, třeba budou vývojáři následovat příklad dalších velkých studií a modderům nabídnou práci. Podívejte se sami. Myslíte, že si ji zaslouží? My říkáme ANO.

Pro představu – srovnání Vanilla modu a starší verze Naturalvision.

Celý mod byl vytvořen bez použití ReShade – post-procesového nástroje, který by práci sice určitě ulehčil, ale rozhodně by tvůrci neumožnil NaturalVision takhle krásně vymazlit.

Proč si nepřidat třeba Hulkbuster?

Kdyby vám třeba nestačilo koukat se na pěknou krajinku, tak GTA V se mody přímo hemží. Musíme určitě zmínit slavný IronMan Script mod od moderského veterána JulioNIB. Stejně tak se k vám můžou přidat další komiksoví hrdinové jako Superman, The Flash nebo Green Goblin. Chce se vám lítat? Nemusíte si kupovat energy drink, abyste si mohli do hry stáhnout jetpack a pěkně se nad Los Santos proletět.

Protože legenda praví, že první GTA vzniklo jako klasická hra na policajty a zloděje, můžete si i vy, po stažení modu LSPDFR, zahrát za stranu těch „good guys“. Poslouchejte policejní vysílačky, nahlašujte rychlou jízdu a přiložte ruku k dílu při zabezpečování klidu a míru ve městě.

Jo a jsou tam draci. Nesmíme zapomenout na draky.

Tak co? Je čas si znova pustit GTA V? NaturalVision Remastered mod najdete tady.

Foto: © Rockstar Games