Když jsme vám podráždili paměť s Bulánky, bylo nám jasné, že vás u toho nemůžeme nechat. Takže dnes se v Gamestalgii vrátíme do časů, kdy jsme s pixelatým panáčkem pobíhali chodbami, bojovali se strážemi a snažili se proběhnout mezi ocelovými čelistmi, aniž by nás u toho rozšmelcovaly na maso. Tušíte správně. Vrací se Princ z Persie.

Tahle milovaná (a mnoha díly ověšená a překopaná) série je právem na pěkně vyhřátém místečku v našich srdcích. Nebyla rozhodně easy a ať už mluvíme o jednotlivých hrách jako Prince of Persia: Harem Adventures nebo o Sands of Time, většinou je doprovázel i dobrý příběh.

Na čem všem běhá? (Krom zdí?)

Od prvního Prince se hře dostalo na osm sequelů a hraje se už na deseti platformách. To už jsou úctyhodná čísla. Duchovní otec hry, Jordan Mechner, musí být jistě spokojený. Práva ke hře teď vlastní Ubisoft, ale ve spolupráci s Walt Disney Studios vyšel v roce 2010 i film s Jakem Gyllenhaalem v roli Prince. O úspěchu nebo hloubce filmu se dá polemizovat, ale v celé plejádě špatně zfilmovaných herních předloh se zdá, že Princ z Persie: Písky času patří k těm lepším. No. Smutné.

Jinak – kdybyste si chtěli zavzpomínat tak stejně jako v předešlém díle Gamestalgie máme i teď pro vás link na stažení zdarma (zde). Užívejte a zavzpomínejte na doby, kdy ještě nebylo všechno 3D a stejně to vlastně byla celkem sranda. Plus osvobodit při každém úspěšném levelu sultánovu unesenou konkubínu mělo svoje výhody.

Perlička na konec

Farah, indická princezna, Princova velká láska a jedna z hrdinek hry Sands of Time byla natolik důležitou postavou, že se krom Prince dostala i do dalších dílů. Bohužel asi ne tak, jak by si přála. Místo toho, aby se vrátila krásná princezna z roku 2003, v roce 2008 v dalším díle (Prince of Persia 2008) je z ní osel. Princovi se totiž v písečné bouři ztratí jeho dopravní prostředek, a kdo by nepojmenoval svého osla po lásce svého života, že ano. Milé.

Image Credit: © Ubisoft