Přesto je v něm pořád co objevovat. A proto kouzelný výtvor J. K. Rowling funguje i tentokrát. Fantastická zvířata přináší nové postavy, nový a hlavně zatím nenapsaný příběh a stejně tak objevuje nové taje ze světa čar a kouzel.

Pokud jste si Harryho Pottera zamilovali, k srdci vám určitě přiroste i magizoolog Mlok Scamander a čarodějná Amerika mezi válkami.

fantastic-beasts-10

Samotné přenesení děje na nový kontinent je velmi osvěžující, protože otevírá dveře k novým poznatkům. V USA jsou totiž jiné zvyklosti, jakože mudlům se říká nečarové, a navíc se příběh odehrává v úplně jiných kulisách. Oproti středověce laděným předchůdcům, tak čarodějný svět prolíná do ulic Ameriky, která právě zápolí z prohibicí. Navíc je tu mnohem více vyexponováno střetávání lidské a kouzelnické společnosti.

To navíc umocňuje na pozadí se odehrávající spiknutí černokněžníka Grindelwalda, který by rád kouzelníky odhalil světu, a na popředí vystupující linka s „novosalemskou společností“, která proti čarodějnictví bojuje.

fb-jb-00493c

Zkrátka a jasně řečeno, na plátně se je na co dívat a děje se toho tak akorát dost. Přesto ale je znát, že tohle bude jeden díl z mnoha a počáteční představení nových postav a nového prostředí probíhá pomaleji. Naštěstí jsou noví účinkující velmi sympatičtí, především nečara Jacoba Kowalskiho si musí zamilovat každý, případně zaskočí Scamanderova fantastická zvířata, kterým se samozřejmě snímek neopomíjí věnovat.

fb-trl3-89386

Fantastická zvířata mají co nabídnout

Přesto tvůrci rozehráli příběh, který sahá dál za obsah Mlokova kufru. Což je vzato k faktu, že předlohou byla doplňková kniha pro hardcore fandy Harryho Pottera, docela odvážný a smělý krok.

Ale otěže v rukou drží režisér David Yates, který se postaral o všechny díly od Ohnivého poháru, takže můžeme říct, že na vše dohlížel ten nejpovolanější. Scénář navíc napsala sama J. K. Rowling, takže poetika předchozích děl je beze zbytku zachována.

fb-jb-02513ar

Vše je navíc zpracováno s řemeslnou přesností a herci byli obsazeni typově na výbornou. Nedovedu si představit nesmělejšího herce než Eddieho Redmayna, který vtiskl podobu Scamanderovi, stejně tak Colinu Farrellovi nebo Ezrovi Millerovi sedí role naprosto přesně.

Suma sumárum tímto snímkem tvůrci naprosto splnili očekávání a tenhle návrat se vydařil. Divák si užije dobrodružství s příměsí magické atmosféry a bude se těšit na to, co přijde příště.

Foto: Oficiální stránky filmu