Úžasňákovi jsou jedním z nejoblíbenějších filmů studia Pixar, který vzniknul už v roce 2004. Příští rok, tedy po slušných čtrnácti letech, se dočkáme pokračování.

Pixar dlouho nebyl fanouškem sequelů. Výjimkou byla pouze série Příběh hraček, která se navíc celá mimořádně povedla a slavila úspěch jak u kritiků, tak v pokladnách kin. I proto se možná pixarovci osmělili a začali sekat dvojky (a v jednom případě i trojku) jako Baťa cvičky. Jenomže třeba Auta 2 nebo Univerzita pro příšerky nebyla žádná velká paráda. Navíc ukázaly, že i Pixar má své limity a nedokáže dělat zázraky donekonečna.

Druzí Úžasňákovi snad zůstanou úžasní

Třetí Auta a především Hledá se Dory ale opět víru v toto studio vrátily a jsou podle mě důvodem, proč bychom se na pokračování Úžasňákových měli těšit. Navíc se vrací i režisér jedničky Brad Bird, který si snad kvalitu pohlídá.

Jinak dvojka naváže přesně tam, kde první Úžasňákovi skončili. První teaser, na který se můžete kouknout níže, patří malému Jack-Jackovi. Jak je vidět, s rozsahem jeho schopností to bude asi zajímavé 🙂 Premiéra nás čeká v srpnu 2018.

Foto: © Pixar studios / Disney