Je to už 10 let, co si spoustě lidí myslela, že filmy podle komiksů nijak zvlášť neuspějí a budou spíš jen občasnou záležitostí. Ale nyní po šňůře obrovských úspěchů se zdá, že není problém natočit cokoliv podle marvelovské předlohy (DC furt svůj recept nenašlo). A věřte, že Marvel má obrovskou zásobu příběhů a postav, které ještě může adaptovat.

Třetí Avengers momentálně atakují skoro 2 miliardy v tržbách a nemalou zásluhu na tom má sám Thanos, jehož postava se povedla lépe, než by kdekdo čekal. I proto se brzy po jejich premiéře vyrojily spekulace, že by se na plátna mohl podívat příběh o mimozemských rasách s neuvěřitelnými, takřka božskými schopnostmi.

Eter

Může Marvel proměnit ve zlato cokoliv?

Svého příběhu by se tak mohli dočkat Eternals a Deviants, prastaré a nadpřirozeně mocné rasy, které vyšlechtili Celestiálové (Star-Lordův otec) a jsou si sobě navzájem protiváhou.  Pro zajímavost Thanos je míšencem obou.  Jinými slovy by došlo k rozšíření Marvel universe více směrem do vesmíru, tedy do místa, které zatím bylo vyhrazeno hlavně pro Strážce galaxie, a které trochu očíhnul ThorHulkemRagnaroku.

Nicméně již příští rok se do bitvy s Kree vrhne Captain Marvel, takže adaptace dalšího komiksu odehrávajícího se mimo Zemi dává smysl. Svým pojetím by se dalo v nadsázce říct, že spory Eternals a Deviants by přinesly jakési galaktické Hry o trůny, což nezní vůbec špatně.

Navíc Marvel hledá nové cesty, aby své fanoušky měl stále čím překvapit a už v minulosti ukázal, že zvládá i úkroky stranou. Jako třeba v případě Doctora Strange, který otevřel MU cestu k magii. Dle předchozích zkušeností tak nemám strach, že by u Marvelu nekočírovali ani takovéto sousto. Však už první Strážci galaxie byli odepisováni jako neadaptovatelné dílo a hleďme, jak to dopadlo.

A mimochodem Eternals se údajně řadí mezi nejobskurnější příběhy, které prý zvládnou předčít už tak divoké Guardians of the Galaxy.  Projekt je v rané fázi psaní scénáře, který dávají do kupy začínající a vlastně úplně neznámí bratři Matthew a Ryan Firpovi. Pokud se bude film realizovat, půjde tak o zásadní skok v jejich kariéře.

Foto: © Marvel