Game of Thrones je nepopiratelně největší seriálovou událostí posledních let. Příští rok nás čeká poslední osmá série a velkolepé finále. HBO ale nechce svou nejcennější značku pohřbít.

Už dříve jsme vás informovali, že ve hře je hned několik spin-offů Game of Thrones, které by mohly vzniknout. Přesto se jednalo zatím jen o mix prázdných řečí, drbů a slibů a jisté bylo jen to, že Hra o trůny osmou sérií skončí. Nyní ale HBO konečně přišlo s dobrou zprávou. Příběhy ze Západozemí budou pokračovat. Vedení stanice si objednalo pilotní díl pro nový GoT seriál z pera G. R. R. Martina a scénáristky Jane Goldman (Kick-Ass, Kingsman). Goldman se stane zároveň showrunnerkou seriálu.

Před dávnými lety, ve Věku hrdinů…

Ten by se měl odehrávat tisíce let před událostmi z Game of Thrones. Zavést by nás měl do tzv. Věku hrdinů a ukázat nám jeho úpadek. Mohli bychom se tak dozvědět o původu bílých chodců, či o legendách z rodu Starků. Fanoušci začali živě spekulovat o tom, že by se v seriálu mohla objevit stavba samotné zdi, nebo by mohlo dojít na ztvárnění příběhu Azora Ahaie, který pozvedl hořící meč Světlonoš během tzv. dlouhé noci a porazil právě bílé chodce.

Před samotnou realizací seriálu musí u šéfů HBO nejdříve uspět pilot. Vzhledem k Martinově účasti ale vypadá vše nadějně. Pokud k natáčení dojde, tak na obrazovky by tento spin-off neměl prý dorazit dřív než rok po skončení GoT. Tedy nejdřív až v roce 2020.

Foto: HBO