I přestože v dubnu do kina zavítá docela slušných dvacet osm premiér, jen jedna má na to, aby splnila kritéria trháku. Tohle bude trochu nudný kino přehled, protože vskutku kromě Avengers: Infinity war skoro žádný další film nestojí za řeč. Přesto se pokusím něco vybrat a vy posuďte sami, za co ten filmový apríl stojí…i když já bych vám to řekl hned…ale na Avengers se těším mega, to zase jako jo…

Ztratili jsme Stalina – Premiéra 5. dubna

Potom co umře Stalin, začínají zmatky. Netradiční a skrz na skrz černá komedie přináší absurdní příběh, který fabuluje s tím, co se asi tak mohlo dít v Sovětském svazu v době, kdy umřel muž, kterého se všichni kolem snažili v první řadě přežít. Snímek se nesmí promítat v Rusku.

Jinak tenhle premiérový čtvrtek přeje komediím. Ještě budeme mít šanci zjistit, jak dopadne Souboj pohlaví a Gringo: Zelená pilule ukáže, proč si nezahrávat s mexickými narkobarony.

Fakjů pane učiteli 3 – Premiéra 12. dubna

Netradiční učitel Zeki Müller a jeho takřka retardovaní žáci se vrací potřetí. Tentokrát budou bojovat proti hrozbě uzavření jejich školy. Jestli to bude stát za to? Ptejte se sami sebe, jestli se vám líbil druhý díl.

A kdo nemá rád německé komedie, možná ocení, jak Rock bojuje s přerostlými zvířaty v Rampage: Ničitelé.

Hastrman – Premiéra 19. dubna

Velice zajímavý snímek po dlouhé době vznikl na domácí půdě. Gentleman a „Melody maker“ Ondřej Havelka natočil film Hastrman, který by na Českou republiku mohl nabídnout především nadstandardní audiovizuální podívanou. A to se cení.

Avengers: Infinity War – Premiéra 26. dubna

A zlatý hřeb tohoto měsíce, pro některé možná i roku je jasný. Deset let budování filmového vesmíru vedlo do tohoto momentu a na Zemi konečně přichází zlý titán Thanos. Budou mu čelit všichni Avengeři, Doctor Strange i Strážci galaxie a není jisté, zda všichni přežijí. Co do velkoleposti tu pravděpodobně od Avatara nebyl větší film.

Jde o tak megalomanský příběh, že musel být rozdělený na dva filmy. Jeho dovyprávění se dočkáme až v příštím roce v zatím nepojmenovaném pokračování a já doufám, že Marvel tuhle megajízdu zvládl ukočírovat. Protože nevím jak vy, ale já už se vskutku nemůžu dočkat. Mimochodem tipuju, že film vydělá více jak dvě miliardy dolarů a bude po Avataru tak druhým nejúspěšnějším filmem.

Titulní foto: © Marvel