Neobvyklá zastávka během stereotypního procházení historických památek? Užijte si pohled z jiné perspektivy. 

Nudistických pláží, restaurací a barů, je všude po světě rozseto plno. Žádný z nich ale nepřišel s tak odvážným nápadem, a to postavit „ráj naháčů“ na střeše přímo uprostřed londýnské metropole. Návštěvníci si tak odnesou opravdu neobvyklý zážitek, který jim uzavřené prostory ostatních podniků nedopřejí.

Pokud máte po celodenním procházení památek nohy bolavé jako po maratonu a s foťákem přilepeným k oku už si připadáte jako japonský turista, tohle místo vám určitě znovu rozproudí krev v žilách. Samozřejmě, pokud se neostýcháte a nemáte s odhalováním problémy. Přinejmenším si odnesete výstřední a nezapomenutelná zážitek, nad kterým se pak budete moct rozplývat u piva s kamarády. A přiznejme si, není část naší touhy cestovat podpořena právě obdivem ostatních nad zachycenými fotografiemi a prožitými dobrodružstvími?large

Navíc klasická turistická lákadla jako Big Ben, London Eye, Westminsterský palác i opatství viděl z náměstí a ulic každý. Tady si je můžete vychutnat z ptačí perspektivy a ještě k tomu bez namáhavého chození. Dvacet metrů nad zemí si užijete open – air bar, opalovací lehátka i nafukovačky a dokonce můžete shodit i pár kil. Na střeše jsou totiž trampolíny nebo swingball.

Což je něco jako statický tenis. Hra pro dva, kterou tvoří tyčka v zemi, na které je nahoře připevněna šňůrka s tenisovým míčkem. Cílem je, abyste spoluhráčův úder vrátili dříve, než se míček celý obmotá kolem tyče. Zní to zábavně, ale bez oblečení s obnaženým přirozením taky dost bolavě. Takže asi radši ty trampolíny. Pro pány je tahle varianta po nějaké době možná taky bolavá, mohou si užit aspoň pohled na cvičící ženy.large-1

Přírodní tady není jen „odění“ návštěvníků, ale také vybavení. Většina nábytku je z bambusu, vrbového proutí a ostatních druhů dřeva.

A aby v tom nebyl nějaký reklamní háček. Celý bar slouží jako propagace britské Now TV, která začala s novou kampaní: „Úžasná zábava dle vašich podmínek. Žádná smlouva.“ Celý projekt se tak snaží ukázat pomocí svobodného projevu „na Adama“ svobodný pohled na sledování televize.

A kde „freedom“ bar najdete? Na Parliament Square ve Westminsteru. K navštívení je ale nutné registrovat se přes e-mail pomocí jména, věku a své e-mailové adresy. Je snad zbytečné zmiňovat, že nikdo pod 18 let nahoru nesmí.

Foto: www.taylorherring.com