Dubaj pro některé představuje luxus, který si nemohou dovolit, pro jiné už jen další dovolená za hranicemi České republiky. Ať už je to tak, nebo tak, jde o skutečně nádhernou lokaci. A to především pro tamější atmosféru, stavby i pocit luxusu, který vnímáte velmi intenzivně.

Dubajské emiráty

Lokace, která svou exotickou krásou a také luxusem září nejen během dne, ale také v noci, kdy ožívají především bary, ale také osvětlení po celých emirátech. Samotné město Dubaj chce navštívit ve svém životě téměř každý, protože místní exotika je pro české turisty skutečně jiným světem. Na jaká místa byste se během cest po Dubaji měli vydat?

Madinat Jumeirah

Místo, které vás svým zevnějškem přivede do světa luxusních hotelů, restaurací, které byly navrženy tak, aby se v moderním duchu podobaly tradičnímu arabským stavbám. Rezort se rozkládá podél dvoukilometrové soukromé pláže a právem nese 5 hvězdiček při 29 letních domech a 3 hlavních hotelů: Al Qasr, Mina A’Salam a Al Naseem.

Jestliže vás starobylá atmosféra láká, můžete navštívit Old Souk – staré trhy, které opět vnucují člověku myšlenku, že je v jiné zemi, než kde byl před 5 minutami.

Tip: Jestliže si tamější luxus chcete užít naplno, můžete využít koupě vstupu na zmíněnou soukromou pláž!

Pláž

Na dovolené byste asi chtěli, především dámy, chytat bronz, a tak není divu, že jednou z nejnavštěvovanějších míst je také pláž, která se táhne podél celého Dubaje. Můžete si vybrat mezi soukromými a veřejnými plážemi, litovat určitě nebudete, protože na místních plážích vznikají jedny z nejkrásnějších fotografií vůbec, a to hlavně díky hotelu Burj Al Arab, který je vidět téměř odkudkoli. A tak vás ani nemusí mrzet, že v něm nejste ubytovaní, i přesto na vašich fotkách nemusí chybět 🙂

A jestliže vám pouze moře nestačí – využít můžete místní aquapark Aquaventure Waterpark, který je velmi rozsáhlý a vyžití v něm je velmi bohaté a různorodé. Skoro jako mini vesnice s jediným účelem: koupání a relax.

Burj Al Arab

Nejdražší, ale také nejkrásnější hotel Dubaje, takový je Burj Al Arab. Při návštěvě Dubaje nezapomeňte alespoň na jednu fotku s touto kolosální stavbou. Zevnějškem ho řadíme mezi zajímavé stavby, které jsou typickou připomínkou, že jste skutečně v Dubaji. A připomenou vám to také ceny, které jsou např. pro obyčejný čajový dýchánek něco kolem 375 AED za 2 hodiny posezení, což je v přepočtu asi 2400 Kč. A víc ani nečekejte, jako běžný turista bez konexí ve vyšších vrstvách se dostanete dovnitř skutečně jen na čaj.

Ski Dubai

Další zajímavostí, kterou by ocenil ne jeden zimní nadšenec, je to, že si při návštěvě Dubaje můžete i zalyžovat. K tomu je určeno 5 sjezdovek uvnitř Mall of Emirates, což je obrovské obchodní centrum. Navíc tam najdete také sjezdovku určenou přímo pro snowboardisty nebo jeskyni pro rodiče a jejich děti. Sněhové radovánky si tak můžete užít i v létě, aniž byste se museli hnout z dubajské destinace.

Dubajské muzeum

Muzeum je otevřeno od roku 1971 a je krásnou památkou, která jaksi nezapadá do luxusního dubajského světa. I přesto je však nádhernou připomínkou toho, jak vypadal tradiční život v emirátech. Muzeum samotné je starou pevností Al Fahidi, která uvnitř sebe ukrývá ne jeden poklad v podobě různých artefaktů a starožitností, ale také historii Dubaje i celých Spojených Arabských Emirátů.

Pouštní jízda

Mnoho turistů nebaví pouze ležet na pláži a opalovat se. Ti aktivnější a zvědavější rádi objevují krásy navštívené destinace, a tak může některé adrenalinové nadšence zaujmout pouštní safari. Jízda pouští je už jen při pomyšlení plná adrenalinu a vzbuzuje velký respekt i vzrušení zároveň. Šli byste do toho?

Jestliže chcete zažít dovolenou, na kterou nikdy nezapomenete, vydejte se do Dubaje – jde o nádhernou zemi, která nejen působí, ale skutečně je skvostem a nabízí to nejlepší pro ty, kteří se jí oddají a nechají se vést. Památky, pláže i různá centra nabídnou od všeho něco, a tak si každý přijde na své.

Zdroj: cestovanisfotografem.cz