Že jsou na muže obecně kladeny velké nároky, je známo. Ale i přes ony vysoké nároky na ně existuje pár základních maličkostí, které by měl s naprostou samozřejmostí každý chlap ve svém životě zvládnout.

Ne vždy je potřeba velkých činů a okázalých gest k tomu, aby muž dokázal, že je silný, dospělý a soběstačný. Právě jeho dospělost a mužnost může být ukryta v každodenních maličkostech, které pro jejich samozřejmost a obvyklost mnohdy ani neregistrujeme. A přece jsou mnohdy podstatnější (a jednodušší) než vymýšlení a realizování velkého gesta.

Muž - Pexels, Rene Asmusen

Uvázání kravaty

Ano, vázání kravaty by skutečně mělo patřit k základním dovednostem každého muže. Ono je sice sexy, když vám, pánové, vaši kravatu uváže krásná partnerka, ale faktem pořád zůstává, že byste to především měli zvládat vy sami.

Naučit se správně uvázat kravatu není až tak složité, aby to za vás musel do nekonečna dělat někdo jiný. Navíc muž, který tuhle dovednost ovládá sám, je sexy.

muž 03

Existuje mnoho způsobů, jakými se dá kravata uvázat – od jednodušších po složitější slavnostní varianty. Všechny se dají najít na internetu s podrobnými a přehlednými návody.

Používat parfém

Nebo kolínskou. Přesvědčení, že správný muž má smrdět, je už dávno passé, to je jasné. Bohužel, pořád se objevuje poměrně velké množství mužů, kteří své tělesné pachy nemají úplně pod kontrolou.

Na druhou stranu i parfém a deodorant je třeba používat s mírou. Stejně jako muži odsuzují ženy, které působí jako chodící parfumerie, i přemíra parfému u mužů je nepříjemná. Pokud budete po ulicích pochodovat s voňavou aurou obklopující vás do dálky jednoho metru od vaší osoby, je něco špatně. Mnohem větší kouzlo má jemná vůně, kterou lidé odhalí až když se k vám přiblíží – třeba do osobní zóny.

for-men-391445_1920

Umět si vyžehlit košili

Neznamená to, že emancipace pokročila natolik, že si muži musí své prádlo doma i žehlit. Ale je dobré, když muž ví, jak se žehlička používá, a tu a tam si s ní v případě nouze dokáže poradit sám. Protože ne vždy v životě budete mít nablízku partnerku nebo maminku, která to za vás bude moci okamžitě udělat.

Dokázat zapnout pračku

Protože bez praní to prostě nejde. A muž, který ve svých třiceti letech vozí prádlo k mamince, je tak trochu mamánek. I přes zdánlivě nepochopitelný systém tlačítek se s pračkou dá poměrně rozumně „domluvit.“ Ovládání pračky a schopnost se postarat o vlastní prádlo se také řadí mezi základní maličkosti.

wash-268090_1920

Uvařit jednoduché jídlo

Ne každý muž musí být kulinářský génius, ale uvařit jednoduché jídlo se zdá být jako užitečná dovednost. Jako výchozí metu si můžete stanovit třeba špagety s nějakou nepříliš složitou omáčkou. Ono ale upéct kuřecí plátek a uvařit brambory také není úplně těžké. Zkrátka, mějte na sebe nároky a nespokojte se s uvařeným čajem!

Být galantní k ženám

Podržet dveře, pomoci s kabátem, nabídnout rameno… Není třeba „spolknout“ všechny učebnice etikety, ale je milé, když muž dokáže projevit alespoň základní znalosti etikety. Anebo stačí být ochránce a příjemný společník. Každopádně je více než žádoucí eliminovat projevy buranství, jinak by se muž měl chovat k ženám a jinak ke svým kamarádům.

business-suit-690048_1920

Foto: Rene Asmussen (Pexels), Pixabay, Pexels