BioWare vydal update, ve kterém oznamuje, že se Mass Effect Andromeda nedočká žádného dalšího obsahu navíc. Už v červnu zdroje z BioWare uvedly, že je pravděpodobné, že ME:A nebude mít single-playerové DLC jako většina jejích předchůdců.

Tuhle domněnku BioWare později potvrdil, když prohlásil:

„Náš update, 1.10, byl poslední pro Mass Effect Andromeda. V plánu nejsou už žádné další single-playerové patche ani jiný příběhový in-game obsah.“

U hry, která je venku něco málo přes pět měsíců, je to celkem s podivem. BioWare byl nucen vydat několik opravných patchů, aby zachránil vizuální stránku hry a dotáhl do konce multiplayer, ale to se tak nějak dalo čekat. Proč má chybět právě teď a tady nové, opravdové DLC? Všechny předchůdkyně ME:A dostaly často ne jedno, ale hned několik DLC různých délek a třetí Mass Effect dostal po tlaku fandomu prakticky celý nový konec.

Proč ne Andromeda?

I na to má BioWare odpověď.

Zdá se, že v případě Andromedy se tvůrci rozhodli už v rané fázi jejího vývoje soustředit se na příběh a build up charakteru Pathfindera. Jako možné příběhové rozšíření BioWare nabízí multiplayerové APEX mise a jako jakousi náhradu za herní kontent pak slibuje vydání navazujících komixů a knížek. Z těch bychom se mimo jiné i měli dozvědět, co že se vlastně stalo s quarianskou archou.

BioWare také prohlásil, že fanoušci můžou brzo čekat nové info týkající se multiplayeru a dozvědět se něco o připravovaných plánech na nadcházející N7 Day (7. listopad). To je určitě něco, co si žádný fanda nemůže nechat ujít.

Kdo? BioWare Montreal

Smutnou pravdou ale je, že Andromeda a problémy s ní spojené, ať už závažné nebo ne, vedly k tomu, že BioWare vývoj série pozastavil a svou odnož v Montrealu dočasně posunul na pozici „support studia“. Bylo zvykem, že skoro vzápětí se začalo pracovat na dalším pokračovaní, ME:A ale vyvolala takovou kontroverzi, že zdroje z BioWare Montreal tvrdí, že se na další hře nepracuje a asi se nějakou dobu pracovat nebude.

Je tohle konec slavné sci-fi?

Už se nevrátí svět Sheparda a Reaperů? Zanechá Andromeda jen nepříjemnou pachuť a série skončí?

Je málo pravděpodobné, že by BioWare opustil jednu ze svých neslavnějších sérií. Možná ale dá fandomu na nějakou dobu prostor, aby vydýchali Andromedu. A aby si zahráli dvakrát třikrát předchozí Mass Effekty, aby se pak třeba (možná) mohli zase těšit na pokračování.

Photo: © BioWare