Vždy platilo, že léto je pro kino čas zaslíbený a v červenci a srpnu míří do multiplexů a biografů jeden trhák vedle druhého. Ale něcos asi změnilo, protože první prázdninový měsíc se mi zdá na první pohled slabý až běda. Časy velkých trháků letos již byly, však si vzpomeňme na květen.

Ant-Man a Wasp – Premiéra 5. července

Marvel v krátkém sledu přichází potřetí a letos již naposled. Tentokrát se v druhém filmu vrací Ant-Man a k sobě si přizval i Wasp. Na zoubek se spolu podívají tajemné záporačce, která se vynořila z kvantové říše. Ta mimochodem (jako ta říše) má hrát důležitou roli ve čtvrtých Avengerech.

Mimo jiné se také vrátí Očista, tentokrát přímo První. Uvidíme, jak vše začalo.

Mrakodrap – Premiéra 12. července

Smrtonosná past po „rockovsku“? Vypadá to tak. The Rock bude zachraňovat svou rodinu z obřího mrakodrapu, který přepadne nějaká divná teroristická organizace. Vypadá to neoriginálně, ale vcelku zábavně.

Jinak máte na výběr ještě třeba už trojku Hotelu Transylvánie, nebo fajnšmekři možná ocení údajně brilantní dánský thriller Tísňové volání.

Mamma mia! Here we go again – Premiéra 19. července

Nepochopil jsem mánii kolem prvního dílu, nechápu, proč vznikl druhý. Každopádně je tady a čekám, že po půlce července bude ABBA všude. V kinech očekávejme vyšší výskyt důchodců.

Hororové fandy by mohl potěšit snímek Děsivé dědictví, který provázejí dobré ohlasy.

Hotel Artemis – Premiéra 26. července

Poslední červencový víkend bude končit akčně. Přichází zajímavý snímek hrající si s premisou, kterou už načrtl John Wick. Hotel Artemis je totiž tajné profesionální zdravotnické zařízení, které využívají především bohatí zákazníci z podsvětí. Má svá pravidla. Žádné zbraně, slušné chování k personálu a nezabiješ pacienta jiného. Jenže všechny pravidla padnou, když se v hotelu usídlí bankovní lupič Sherman se svým bráchou a svým lupem za 18 mega, která navíc patří majiteli hotelu!

V tichosti se také do kin připlížila dvojka Plánu útěku. První díl, kde kromě Sylvestera Stallona hrál i Arnold Schwarzenegger, byla poctivá pecka. Druhý prý ale zklamal.