Do premiéry Star Wars: The Last Jedi už odpočítáváme netrpělivě poslední dny a Lucasfilm mezitím přišel s další bombou. S prací režiséra Riana Johnsona je tak spokojený, že mu svěří vývoj úplně nové trilogie.

O výborné spolupráci mezi producenty a Johnsonem (mimochodem koukněte na jeho skvělý sci-fi snímek Looper) se šuškalo dlouho, proto všechny překvapilo, když režii Epizody IX po Colinu Treworrowovi přebral J. J. Abrams. Nyní už víme proč.

Režisér Rian Johnson na place Star Wars: The Last Jedi

Nové díly bez Skywalkerů

Rian Johnson získal důvěru studia a dostal na povel vývoj dalších třech dílů, které rozšíří Star Wars univerzum. Trilogie by se ale měla kompletně oprostit ságy rodu Skywalkerů. Měla by přijít s novými postavami a provětrat i zatím neprozkoumané části Galaxie. Jinými slovy Johnsonově fantazii a kreativitě se meze nekladou.

Spolupracovat s ním bude jeho dlouholetý parťák, producent Ram Bergman. Johnson zároveň napíše a zrežíruje první díl této trilogie. Víc známo zatím není. Předpokládá se, že nové filmy by měly zaplnit kina až po skončení všech rozběhlých Star Wars projektů. Tedy i těch vedlejších (v tuto chvíli Solo: A Star Wars movie a jeden zatím neznámý – možná o Obi-Wanovi). Vzhledem k tempu jeden film, jeden rok by to znamenalo, že premiéry prvního dílu se dočkáme v roce 2021.

Foto: © Walt Disney