Za článek děkujeme http://freshart.cz/

Chlápci z DigitalRev občas pořádají Cheep camera challenge. Jde o to, že dají nějakému známému fotografovi do ruky opravdu jednoduchý foťáček. Spíš dětskou hračku, která umí fotit. A ten fotograf se s tím musí popasovat. Jak říkají sami – co nejlepší fotograf s co nejhorším foťákem. Snaží se tím rozbít mýtus o tom, že čím lepší foťák, tím lepší fotka. Tentokrát jim na tuto „zkoušku ohněm“ kývla Lara Jade.

Join-Pro-Photographer-Lara-Jade-On-A-Cheap-Camera-Challenge-Fashion-Shoot-Edition-DIY-Photography

Známá módní fotografka Lara Jade s 0,3 megapixelovým „Anpanmanem“ vytvořila několik zajímavých fotek. Musím dodat, že ač ta kvalita je na fotkách hodně hodně znát, tak stejně obsahem předčí většinu „Jméno Příjmení PHOTOGRAPHY“ umělců.

Zřejmě výsledné fotky neskončí nikde na obálkách módních magazínů, ale o to ani nešlo. Šlo o to, že si dobrý fotograf poradí i v omezených podmínkách.

Jak se s tím Lara popasovala můžete vidět na fotkách ale stojí za to i video z celé akce. Dá se z něj i něco naučit. Přemýšlení o světle, výběr místa, komunikace s modelkou a taky různé kreativní vychytávky. Je to dokonce vtipné a napínavé, protože Lara má na vytvoření šesti fotek přesně 4 hodiny.

Ještě dodám, že sice DigitalRev a Lara trochu ušetřili na foťáku, jeho cena je teď na Amazonu přes padesát Dolarů, ale za to si celkem vymazlili tu produkci kolem – Lara si pro foťák přiletěla z New Yorku do Hong Kongu tam má šest hodin na vytvoření šesti různých fotek a pak pokračuje do Londýna zřejmě za další zakázkou. Berte to jako motivaci s tím, že pokud máte to správné fotografické vidění a taky štěstí, tak si budete moct taky tak lítat s foťáčkem v kapse po světě.