volno

Znáte to – každoroční valentýnský shon kvůli kupování dárků pro milované partnerky a partnery a k tomu ještě nevyslovená soutěž o to, kdo daruje dražší dárek. Co kdybychom se zaměřili na úplně jiný aspekt podstaty darovat?

Za stovku nebo čtyři: není to jedno?

Lidé bohužel čím dál častěji zapomínají na to, že obdarovat někoho nemusí nutně znamenat, že musejí nakoupit kvantum drahých dárků, které ve výsledku stejně skončí jako lapače prachu nebo schované v úložných prostorách či jsou putovním dárkem pro někoho jiného kvůli nevhodně zvoleným parametrům. A co z toho? Nic pozitivního. Mnohdy jen naštvané a rozhádané páry.

Přitom lze na stejnou situaci nahlížet z odlišné perspektivy – očima obdarovaného vděčně za to, že si partner/partnerka vzpomněla a chtěla udělat radost nebo také očima toho, jenž chtěl překvapit a splnit třeba tajná přání toho druhého.

Čím překvapit na Valentýna?

Můžete obdarovat hmotnými věcmi, ale nemusíte za ně dát celou měsíční výplatu. Jsou také dárky, které samy o sobě nemají žádnou cenu, až teprve s jejich darováním stoupá jejich hodnota.

Vděčnost: Miluji tě, protože…

Populárními dárky pro ženy jsou často květiny vázané učenými květinářkami nebo také puket se stem růží, po jehož zaplacení se vám protočí panenky a po jehož převzetí se nejednomu člověku podlomí také kolena. Muži pak dostávají nevšední sady na holení s tradičními břitvami, které se začínají znovu objevovat ve specializovaných e-shopech zaměřených na muže. A když dochází fantazie na jiné dárky, přichází tzv. upgrade – nakupují se novější modely, dražší typy daného zboží nebo limitované edice.

Tak moc se snažíme obdarovávat, odkoukáváme novinky od našich přátel, známých, ale také od zcela cizích lidí, abychom ohromili, až zapomínáme, jak jednoduché je ve skutečnosti udělat radost a skutečně obdarovat.

Čím rozhodně ohromíte?

Sklenicí plnou 365 důvodů, proč svou partnerku/partnera milujete. Bude si tak moci každý den vzít jeden lístek, přečíst si důvod, proč ji/jeho milujete, co na ni/něm obdivujete a vzpomenout si na vás, usmát se jen tak pro sebe nebo i ve chvílích, kdy se necítí příliš dobře.

volno

Radost: Tanec

Kolik z vás prošlo tanečním kurzem? Kolik z vás tancuje a kolik z vás tanec naopak nevyhledává? Každá žena je tam uvnitř jako princezna toužící po romantickém tanci se svým princem, a to třeba i v teplácích a volném tričku, když zrovna pobíhá po bytě s vařečkou nebo uklízí. Muži, nestyďte se, víte, že ani ženy nejsou žádné přebornice v tanci? Jen touží po tom, abyste je stiskli svýma pevnýma rukama a věnovali jim tanec, aby se skutečně staly – byť jen na pár minut – těmi neskonale krásnými a okouzlujícími princeznami či královnami.

Péči: Osobní masáž

Starost a péče o toho druhého – to je vzácnost, u některých zvyk nebo pozůstalost mateřských vláken, ale k čemu skutečně péče je? Můžete ji využít ve svůj prospěch zejména při fyzických projevech toho, jak vám záleží na vašem muži/ženě. Pobolívají ho/ji záda? Co třeba spolu s příjemným masážním olejem záda uvolnit? Nebo jen příjemně promasírovat celé tělo, abyste se oba uvolnili a vytvořili příjemnou atmosféru? Nezaplatíte ani korunu za masérku a neintimní prostředí – naopak – odměnu jistě dostanete také v podobě úsměvu nebo třeba chutné večeře apod. Uvolnění může pomoci také od napětí, které si domů nosíme kvůli starostem v práci či přemíře úkolů, jež na nás vždy vybafnou po otevření diáře.

masaz

Souznění: Je libo volno?

Souznění. Jak takový stav vypadá nebo jak se projevuje? A jak se to pozná? Víte, co si ten druhý přeje. Častokrát nemusíte říct ani slovo a uděláte přesně to, co měl ten druhý na mysli, nebo se tomu alespoň přiblížíte. To je stav, který zažívají nejen partneři, ale také velmi dobří přátelé, no není to nádhera?

Čím byste asi mohli překvapit? Co třeba dovolená na Valentýna nebo po něm jako překvapení? Možná vaše drahá polovička má takové zaměstnání, které umožňuje to, abyste jako milující partner/partnerka domluvili své drahé polovičce volno v zaměstnání. Abyste si Valentýn užili pořádně, letos totiž vychází na úterý.

Jde o velmi netradiční,  ale podle nás o velice praktický a rozhodně zcela odzbrojující dárek, který můžete někomu věnovat. Ačkoli jeho realizace ne vždy stojí na vaší šikovnosti nebo rozhodnutí. Rozhodně to ale za zkoušku stojí!

dost hadkam

Odpuštění: Konec hádkám

Všimli jste si, že se např. manželské páry často hádají kvůli věcem, které již v minulosti uzavřeli, ale jednomu z páru to stále vrtá hlavou. Řešení a malý dárek v jednom? Odpuštění a komunikace. Když si vyříkáte to, co vám leží ještě stále na srdci, uleví se vám oběma a budete mít o jednu starost méně. Zavzpomínejte na hezké chvíle a užijte si valentýnský večer se svým mužem/ženou a uvolněnou atmosféru zakládající na pochopení a lásce.

Možná to nejsou ty finančně nejdražší dárky, ale rozhodně jsou neocenitelně kouzelné. Jejich hodnotu však určujete vy sami, vaše srdce a individuální pocity. Ať už je to jakkoli – láska je láska, ta se nemusí zkrášlovat, je krásná tak akorát. Užijte si svátek zamilovaných podle vlastních představ.